У Данії відбулася 18-та Міжнародна конференція по живленню рослин

19 – 24 серпня у місті Копенгаген, Данія відбулася 18-та Міжнародна конференція по живленню рослин (International Plant Nutrition Colloquium – 2017). IPNC вважається найважливішою міжнародною подією з питань живлення рослин у світі, основна мета якої впровадження наукових некомерційних досліджень у процес виробництва сільськогосподарських культур, підвищення продуктивності рослин та ефективності застосування добрив.У конференції прийняли участь провідні вчені профільних університетів та представники компаній виробників добрив з усього світу: Данії, Німеччини, США, Австралії, Японії та ін., всього близько 700 учасників з 50 країн. Від України були присутні науковці одного з провідних агрохолдингів Одеської області – СФГ Балкани та науковий колектив НВК «Квадрат».

У доповідях висвітлено питання мінерального живлення рослин, молекулярної біології та генетики рослин, агрономії, садівництва, екології, використання та виробництва добрив.

Окремими сесіями виділено питання живлення бором та марганцем, в яких обговорювали біологічні функції, транспорт та локалізацію цих елементів в культурах, ефективність застосування B- та Mn-вмістних добрив та їх токсичність.

Основна частина форуму присвячена функціям елементів живлення, механізмам поглинання поживних речовин кореневою системою та листовою поверхнею, їх транспорту, впливу змін клімату на екосистеми, симбіозу рослин та мікроорганізмів, процесам управління системою живлення, застосуванню новітніх аналітичних методів в живленні ростин та перспективним технологіям удобрення.

Хотілося би відзначити високий інноваційний рівень методів проведення досліджень у напрямку фізіології живлення рослин. За допомого використанням мічених атомів, застосування рентгенфлуоресцентної мікроскопії (synchrotron-based µ-XRF), абсорбційної рентгенсектоскопії та системи радіоізотопної обробки в режимі реального часу (RRIS – Real-Time Radioisotope Imaging System) можна в динаміці спостерігати поглинання елементів живлення, їх розподіл та накопичення в рослині.

 

Приклади зображень розподілу поживних речовин за допомогою системи РРІС (радіоізотопна візуалізація в режимі реального часу). З доповіді Ryohei Sugita, The University of Tokyo, JAPAN.

Також учасники конференції мали можливість відвідати дослідну станцію Копенгагенського університету, де було представлено високотехнологічну установку для дослідження розвитку кореневої системи в польових умовах, кліматичну станцію та інноваційну фенологічну лабораторію.

Фенологічна лабораторія дослідної станції Копенгагенського університету, м. Тоструп, Данія.

Для НВК «Квадрат» науковий підхід у розробці та виробництві добрив є пріоритетним. Компанія приділяє велику увагу сучасним науковими дослідженнями у напрямку живлення рослин та слідкує за тенденціями розвитку інноваційних технологій в пошуках дієвих засобів підвищення ефективності своїх продуктів. Проведення власних досліджень та досвід провідних іноземних вчених допомагає краще зрозуміти механізми підвищення продуктивності рослин, визначити оптимальні форми, співвідношення діючих речовин, строки внесення добрив та на основі цих даних надати науково обґрунтовані рекомендації застосування свої продуктів.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry