Україна та Ізраїль завершили роботу над угодою про ЗВТ

28 березня Україна та Ізраїль завершили перемовини щодо створення зони вільної торгівлі між країнами. Підписання Угоди про ЗВТ відкриватиме нові можливості для українських експортерів, які вже працюють на цьому ринку, а також для тих компаній, хто тільки збирається виходити зі своєю продукцією в Ізраїль. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.«Сьогодні Ізраїль стабільно входить в ТОП-20 країн, з якими Україна має найбільшу частку товарообігу аграрними та харчовими товарами. В 2017 році український експорт аграрної та харчової продукції до Ізраїлю склав $411,4 млн. Підписання Угоди про зону вільної торгівлі між нашими країнами, завдяки досягнутим домовленостям, розширить доступ для українських продуктів АПК. Але конкретні цифри та обсяги ми зможемо озвучити після офіційного підписання Угоди»,- прокоментувала Ольга Трофімцева.

За її словами, аграрні та харчові товари займають найбільшу частку в структурі експорту з України до Ізраїлю. «Переговори щодо ЗВТ були інтенсивними та непростими. Завдяки кропіткій роботи МЕРТ та Мінагрополітики, значна увага приділялась питанню лібералізації доступу до ринку Ізраїлю для якомога більшої кількості аграрних та харчових товарів, враховуючи значний рівень захисту ізраїльського ринку у вигляді застосування високих імпортних тарифів та вимог, що висуваються до продукції в зв’язку з релігійними аспектами»,- резюмувала Ольга Трофімцева.

Довідково:

Експорт українських аграрних та харчових товарів до Ізраїлю становив $ 411,4 млн за 2017 рік. Ключові товари експорту: зернові злаки $ 281,1 млн, насіння олійних культур $ 47,8 млн, залишки та відходи харчової промисловості – $29,1 млн, молоко згущене -$4,7 млн, олія – $ 9,1 млн, цукор – $ 7,6 млн та інші.

Імпорт становив – $ 9,4 млн, з ключовими товарами: плоди та горіхи – $3,4 млн, різні інші харчові товари – $ 1,9 млн, овочі – $1,2 млн.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry