Українська кукурудза успішно замінила американську в структурі імпорту Китаю

Таку думку висловив директор китайської компанії Dongling Grain & Oil Рено Квач під час конференції Black Sea Grain, інформує Latifundist. «Я вважаю, що американська сировина для Китаю несуттєва. Ми легко можемо замінити її сировиною з інших країн. Українська кукурудза успішно замінила американську. По пшениці ми імпортуємо всього 11%. На тлі величезного внутрішнього ринку це несуттєво», – прокоментував він.

За його словами, у Китаю є залежність від сої, сорго і ячменю. Але в 2018 р за цими категоріями Китай суттєво скоротив американський імпорт, майже на 50%. «Ми активно імпортуємо бразильську сою. У Південній Америці щасливі від премії, яку вони отримують. На одному Panamax це $ 9 млн. А за тим же фуражним ячменем ми готові наростити імпорт з України. Цей сегмент отримає нові можливості», – зазначив він.

Щодо імпорту м’яса, то Китай також в малому ступені залежить від США. «Інша сторона медалі – вплив на американських експортерів. Ми їм знайшли альтернативу. А ось їм знайти ринок, який можна порівняти з Китаєм, неможливо. Що буде далі? Буде залежати від наявності угоди між США і Китаєм. Якщо його підпишуть, тоді ми можемо повернутися до нормального бізнесу з американцями», – додає Рено Квач.

Але в цьому випадку, за його словами, це невигідно для української продукції. Обсяги поставок фуражного ячменю в разі припинення торгового спору з України впадуть. Можуть також впасти обсяги поставок кукурудзи з України.

UkraineFood.org

Інфоіндустрія