«Укрхімтрансаміак» впевнений, що паводок не зашкодить аміакопроводу

У зв’язку з нетиповою затяжною зимою з надмірною кількістю опадів та різким потеплінням на ділянках, через які проходить аміакопровід, існувала загроза появи нештатних ситуацій. Задля їх недопущення фахівці Придніпровського управління магістрального аміакопроводу (ПУМА)  ДП «Укрхімтрансаміак» провели низку заходів з забезпечення безпечної експлуатації трубопроводу, його обладнання й техніки, наземних споруд та інженерних комунікацій під час паводку.

 

 

Зокрема, відповідні служби управління налагодили співпрацю з підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій  та територіальними комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і гідрометеослужбою регіону щодо очікуваних термінів та масштабів паводку. Тому персоналу Придніпровського управління вдалося завчасно провести  роботи, виконання яких дозволяє зберегти та підтримати належний рівень технічного стану й цілісності магістрального аміакопроводу «Тольятті-Одеса».

 

Перш за все інженерно-технічні фахівці визначили найбільш оптимальні та безпечні шляхи до об’єктів аміакопроводу, внесли зміни до схем під’їзних шляхів і проінформували персонал, який був задіяний у ліквідації наслідків повені. Було забезпечено готовність інженерних мереж усіх категорій, засобів протиаварійного захисту і спецтехніки, проведено технічне обслуговування й тестування засобів зв’язку і систем оповіщення. Також під час паводку було взято під особливий контроль та проведено обстеження стану переходів аміакопроводу і кабелю через ріки, яри й інші водні перешкоди й перевірено стан берегових укріплень в місцях перетину аміакопроводу через річки Сіверський Донець, Оскіл, Кочерга та ін.

 

«Оскільки паводковий період може нести загрозу технічному стану трубопроводу під час інтенсивного танення снігу та різкого зростання рівня ґрунтових, вод персонал управління планово провів роботи, необхідні для забезпечення стабільного та безпечного транспортування аміаку. Беручи до уваги той факт, що траса магістрального аміакопроводу перетинає водні перешкоди (ріки, лиман тощо), ми маємо перелік тих зсувонебезпечних ділянок аміакопроводу, за якими із року в рік необхідно вести особливий нагляд. Наразі вже проведено ретельне обстеження таких ділянок, зафіксовано промоїни, зсуви й інші зміни земної кори задля подальшого їх усунення та попередження виникнення надлишкового тиску на трубопровід, який може виникнути через різке сповзання рідкого ґрунту, – зазначає в.о. директора Валентин Шліхта».

 

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби ДП «Укрхімтрансаміак»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry