Укрзалізниця пропонує шляхи підвищення ефективності станцій

Після аналізу діяльності вантажних станцій, понад 300 були визнані «Укрзалізницею» малодіяльними. Компанія не наполягає на їх закритті, а пропонує комплексні рішення для продовження їх роботи. Про це розповів директор з економіки та фінансів «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев, повідомляє прес-служба компанії.У список потрапили станції, обсяг навантаження і вивантаження яких не перевищив поріг критерію малодіяльних, рівень якого за підсумками другого півріччя 2018 року склав 2,34 вагона на добу. За слова Андрія Рязанцева, серед них тільки шість в звітному періоді показали позитивний фінансовий результат, інші – збиткові.

«Оскільки на малодіяльних станціях зростають витрати перевізника, то для їх обслуговування« Укрзалізниця »визначила підвищений договірної тариф, який прописується в додатковій угоді на послуги з подачі та відправці вагонів і контейнерів або при виконанні комерційних операцій з розрахунку 1 вагон / 1 км», – пояснив директор з економіки та фінансів «Укрзалізниці».
Для компенсації ж / д у другому півріччі минулого року компанія пропонує органам місцевого самоврядування відшкодувати ці кошти з місцевих бюджетів або за рахунок підприємств, які обслуговують ці станції.

«У разі неприйняття протягом 6 місяців з моменту звернення« Укрзалізниці »рішень про компенсації збитків, подальшу долю малодіяльних збиткових станцій буде вирішувати Міністерство інфраструктури України», – повідомив Андрій Рязанцев.
Щоб не платити підвищений тариф, органи місцевого самоврядування та підприємства, які користуються малодіяльними станціями, можуть збільшити обсяги навантаження і вивантаження. Це позбавить станцію статусу малодіяльних. Директор з економіки та фінансів звернув увагу, що для цього також необхідно не перенаправляти високомаржинальних вантажі на автотранспорт, внаслідок чого «Укрзалізниці» залишаються вантажі, які не приносять високого прибутку при транспортуванні.

Elevatorist.com

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry