Частка сертифікованих органічних земель в Україні становить лише 1%

 Сьогодні в Одесі відкрилася Міжнародна виставка-конференція «Органічне землеробство. Пріоритети – 2017», яка проводиться в рамках проекту UHBDP, що реалізується за підтримки уряду Канади та асоціації «Меда». Головний організатор – компанія «Інфоіндустрія». В заході беруть участь близько 200 фермерів та власників особистих селянських господарств з Одеської та інших південних областей України, які впроваджують органічні технології, представники компаній, котрі з ними співпрацюють, науковці.

Конференцію відкрив директор компанії «Інфоіндустрія» Дмитро Гордійчук. Учасників привітав представник проекту UHBDP Володимир Тарновський. Він звернув увагу на те, що дрібні виробники в Україні виробляють близько 70% плодоовочевої продукції. Однак вони мають низку проблем, серед яких  – низькі технологічність, продуктивність, якість продукції. Вони не мають можливостей для зберігання, переробки, кінцевої реалізації. Мета проекту – допомогти у розв’язанні цих проблем. Завдання полягає в тому, щоб до  2020 року залучити до участі в проекті 44 тисячі господарств, котрі щороку вироблятимуть 50 тисяч тонн плодоовочевої продукції на 40 млн доларів.

Президент Федерації органічного руху України Євген Милованов розповів про сучасний стан та проблеми органічного виробництва в нашій країні. За його словами, вітчизняна галузь останніми роками стрімко розвивається, однак її потенціал ще далеко не реалізований. Це видно хоча б із частки сертифікованих органічних земель. Якщо у Ліхтенштейні вони становлять 30, 2%, Австрії – 21,3, Швеції – 16,9, Сан-Томе -13,8, Латвії – 12,8, то в Україні – лише 1%. Більш динамічному розвитку цієї галузі сприятимуть гармонізація українського законодавства з європейським, створення ефективних механізмів державної підтримки органічних виробників, кооперація.

Перед учасниками конференції виступили також керівник проекту «АГРО FM» Олександр Журавель, президент ГС «Органічна Україна» Олена Березовська,  директор консультаційного органу з органічного напрямку ТОВ «КьюС», директор ТОВ «Центр ефективних технологій» Віталій Сімонов та інші експерти та науковці.

Конференція триватиме два дні. Завтра її учасники відвідають ферму «Картарпур – Жива Земля» в Одеській області та Інститут виноградарства і виноробства ім. В Таїрова.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry