Від сьогодні діє спрощений порядок ввезення незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів

З 4 січня ввезти до України незареєстровані пестициди та агрохімікати, що використовуються для державних випробувань та досліджень в наукових цілях стане простіше. Відтепер процедуру ввезення не потрібно погоджувати у Міністерствах агрополітики та охорони здоров'я.

Постановою скасовано необхідність погодження видачі дозволу з Мінагрополітики та Міністерством охорони здоров’я. Крім того, виключено необхідність отримання дублікату дозволу.

Попередня редакція нормативного акту передбачала, що у разі ввезення незареєстрованих пестицидів на митну територію України необхідно отримати погодження з МОЗ. А у разі ввезення насіннєвого (посадкового) матеріалу, обробленого незареєстрованими препаратами — погодженням з МОЗ та Мінагрополітики з обов’язковим зазначенням його кількості.

Дія цього Порядку не поширюється на ввезення стандартних аналітичних зразків препаратів, призначених для проведення контрольно-аналітичних вимірювань, розроблення методик визначення залишкових кількостей препаратів, приготування калібрувальних або реперних розчинів.

Інфоіндустрія за матеріалами kmu.gov.ua