Від якості насіннєвого матеріалу та правильного протруйника залежить 50% урожаю

Основне завдання, яке наразі вирішують агрономи, — це вибір протруйника для озимих зернових культур. Від якості насіннєвого матеріалу та правильного протруйника залежить 50% урожаю зернових культур. Завдяки протруйникам ми маємо змогу отримати дружні сходи восени і максимально захиститися від небезпеки взимку. Звісно, ми не зможемо передбачити всі аспекти, але маємо змогу зробити детальний аналіз минулих років і спробувати спроектувати рік наступний.

При виборі протруйника слід зважати на багато чинників. Парадокс ситуації в тому, що скільки б ми не намагалися врахувати всі можливі нюанси — завжди буде щось, що ми не взяли до уваги. Однак намагатися треба.

Обирати протруйник потрібно з огляду на заплановану врожайність, строки посіву, попередника, тип ґрунту, фітосанітарний стан, основні проблеми минулого року тощо.

Основними й найбільш визначальними, як показують кілька минулих років, будуть строки сівби та кількість добрив. Цей рік вкотре довів, що терміни мають значення. Поля, де озимина була посіяна в ранні та оптимальні строки, дали непоганий урожай, а поля пізніх термінів висіву викликали занепокоєння впродовж усього року. 75% урожаю цього року становила озимина, яку було посіяно до 15–20 жовтня і захищено інсекто-фунгіцидним протруйником. Не слід також забувати про те, що застосування добрив, особливо азотних, потребує використання якісного протруйника, оскільки внесення азоту провокує розвиток хвороб, таких як кореневі гнилі, снігова пліснява, тифульоз, гельмінтоспоріоз, септоріоз тощо.

Вирощування будь-якої культури призводить до формування певної екосистеми й накопичення усіляких хвороб. Щоб захистити кореневу систему, слід брати до уваги вплив попередника на накопичення патогенів у ґрунті.
септоріоз.
Звертаю вашу увагу на те, що фітосанітарний стан агроценозу може абсолютно різний і це потрібно враховувати.

В умовах сучасного фітопатологічного стану протруйник має містити мінімум дві діючі речовини з контактним і системним механізмами дії.

Слід пам’ятати, що визначальний і єдиний хімічний метод захисту від цієї хвороби – це використання правильного протруйника. Сажку, гнилі, септоріоз, гельмінтоспоріоз та інші хвороби простіше попередити, чим потім боротись з ними.

Сьогодні неможливо отримати добрий урожай як озимих, так і ярих культур без використання у протруйнику інсектицидної складової. Комплекс комах, які завдають шкоди посівам озимої пшениці та ячменю, з осені настільки широкий, що передбачити всі чинники неможливо. Це і багатоїдні ґрунтові шкідники (дротяники, несправжні дротяники, хлібний турун, хрущі тощо); прихованоживучі шкідники (злакові мухи, стеблова хлібна блішка); сисні шкідники (попелиці, цикадки, трипси та ін.).

Інфоіндустрія за матеріалами agronom.com.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry