Виручка ДПЗКУ сягнула 13 млрд гривень

У Державній продовольчо-зерновій корпорації України підвели попередні підсумки календарного 2016 року. Як повідомив в.о. голови Правління ПАТ «ДПЗКУ» Олександр Григорович, корпорація завершує 2016 рік з добрими фінансовими результатами. За 12 місяців виручка зросла до 13 млрд гривень, що на 5% більше, ніж за минулий 2015 рік. Також, за попередньою оцінкою, корпорації вдалося у чотири рази скоротити чистий збиток – з 3 млрд грн. у 2015-му до 700 млн грн у цьому році.

Серед позитивних результатів роботи в.о. голови Правління також відзначив значне зростання обсягів заготівлі. «За попередніми результатами, у 2016 році філії ДПЗКУ прийняли на зберігання 2 млн 700 тис тонн зерна. Це найбільший показник за весь період існування корпорації. Тож можемо констатувати, що цей календарний рік ми завершуємо історичним рекордом по обсягах заготівлі», – зазначив Олександр Григорович та додав, що валовий прибуток від послуг заготівельної діяльності за попередніми підсумками 2016 року зріс майже у 2 рази порівняно з минулим роком та склав 273 млн. грн.

Окрім того, у 2016 році корпорація значно посилила пряму співпрацю з сільгоспвиробниками: їх частка у структурі закупівель ДПЗКУ у листопаді вже склала майже 80%, що у чотири рази більше порівняно з показником минулого року, коли лише 21% зерна купувалася безпосередньо у фермерів. При цьому 62% зерна було закуплено на власних елеваторах ДПЗКУ (проти 51% минулого року), а також у два рази збільшено обсяги закупівлі зерна під переробку – до 128 тис тонн. За його словами, з листопада цього року вже стартувала масштабна програма закупівлі зерна врожаю-2017, в рамках якої планується закупити до 550 тис. тонн зернових та проавансувати сільгоспвиробників на суму в 1,1 млрд. грн. Вперше за історію корпорації, за форвардною програмою будуть закуповуватись на тільки ярі а й озимі культури, а ранній старт програми дасть можливість сільгоспвиробнику вже на початку нового календарного року отримати авансові кошти, які він зможе використати для вчасного проведення весняно-польових робіт, закупівлі більш дешевих засобів захисту рослин та палива ще до початку сезону.

Окрім цього, у 2016 році корпорації вдалось вийти на лідерські позиції за експортом зернових та борошна з України. Сьогодні державний зернотрейдер не тільки успішно конкурує з приватним компаніями на зовнішніх ринках, а й продовжує нарощувати експорт готової продукції, обсяги якого у цьому році збільшились на 30% у порівнянні з попереднім сезоном.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry