Влада Сумщини стурбована зниженням закупівельних цін на молоко

З початку року на урядову гарячу лінію та до обласного контактного центру надійшло вже 21 звернення від громадян з питань низької закупівельної ціни на молоко, при цьому 9 – від жителів Буринщини. Це свідчить про загострення соціальної напруги, вважають у Сумській ОДА.

«Традиційно поступове зниження цін фіксується навесні, проте цьогоріч з 15 січня закупівельна вартість молока стрімко знизилася з 5 гривень за кілограм до 4 гривень. Така ситуація для січня є нетиповою і незрозумілою, адже відбулося зниження відразу на 25%», – звернувся до учасників наради з цього приводу  очільник Сумщини. Запрошені представники молокозаводів у свою чергу пояснювали таку ситуацію ростом транспортних витрат, незручною логістикою, невеликими об’ємами закупівель у населення, зменшенням попиту на готову продукцію та зниженням цін на неї.

Заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА зазначив, що в області щодня на переробку реалізується 728 тонн молока, із яких 330 тонн – від населення, тобто половину продукції молокозаводи отримують від особистих селянських господарств. Він також висловив позицію, що немає підстав для різкого зниження закупівельної ціни на молоко і неправильно перекладати всі свої виробничі ризики на населення. Тож посадовець закликав присутніх до відвертої розмови та відпрацювання спільних кроків для вирішення проблемної ситуації.

Голова Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Євген КАСЬЯН, заявив, що вони розглядають ті випадки, коли пропозиція знаходиться на мінімумі і одночасно з десяток суб’єктів господарювання, які закуповують молоко, вдаються до мовчазної узгодженої поведінки і одночасно знижують ціну до певного рівня.

«У такий спосіб можна впевнено сказати, що вбачаються ознаки порушення антиконкурентних узгоджених дій, а отже, є всі підстави для дослідження цього питання. Після ретельного збору доказів ми можемо прийняти рішення і притягнути до відповідальності суб’єктів господарювання, які вчинили це порушення», – прокоментував він.

Інфоіндустрія