Власникам самшитів варто звернути увагу

Власники самшитових декоративних насаджень в області останнім часом  не раз стають свідками того, як вічнозелені кущі несподівано висихають. Причиною такого недомагання, як виявляється, є шкідник самшитова вогнівка Cydalima perspectalis. Це інвазійний вид метеликів-шкідників із сімейства вогнівок-трав’янок, який випадково був завезений в Україну кілька років тому з Європи.
Для боротьби із самшитовою вогнівкою застосовують інсектициди: Актелік, Децис Профі, Карате Зеон, Фастак, Наповал у рекомендованих нормах внесення. Обробляти кущі слід ретельно, особливо з внутрішнього боку, оскільки гусениці ховаються у гущі листків, павутині. Протягом вегетаційного періоду шкідник дає 3-4 покоління, тому часто виникає необхідність неодноразово обробляти рослини інсектицидами.  При проведенні обробітків у населених пунктах необхідно чітко дотримуватись вимог «Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

     Зокрема, забороняється  застосування  пестицидів  для  захисту зелених насаджень на  територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних  майданчиків,  підприємств харчової промисловості, а також усередині густонаселених житлових кварталів. Водночас застосування пестицидів для захисту зелених насаджень заборонене у денний час (дозволяється тільки з 22 до 7 годин ранку). Також обробляти  індивідуальні  сади і городи в межі населеного пункту можна лише пестицидами,  які дозволені  для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до   використання в Україні».

     Аби уникнути підробок, препарати слід закуповувати у спеціалізованих торгових точках для торгівлі пестицидами.

Інфоіндустрія за матеріалами zak-dpss.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry