Як підвищити ефективність дрібних фермерських господарств?

  Відповідь на це запитання шукали учасники конференції «Фермерське підприємництво. Стратегії 2018 року», яку проводила компанія “Інфоіндустрія” 12-13 грудня в Миколаєві, у рамках діяльності Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, що реалізується за фінансової підтримки асоціації MEDA, Міністерства міжнародних справ Канади (Global Affairs Kanada). В заході взяли участь представники дрібного фермерства чотирьох південних областей України – Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Одеської.Учасників конференції привітали керівник компанії «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук, менеджер проекту UHBDP Дмитро Ніколаєв, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації Віктор Твердой.

Перед слухачами виступили відомі українські експерти фінансово-економічної сфери, а також успішні фермери. Відзначалося, що низька ефективність господарювання властива переважній більшості фермерських(особистих селянських господарств) України. Головні причини – традиційний консерватизм у технологіях, психологічні бар’єри, які не дозволяють наважитися на проривні кроки у підприємництві, невміння зорієнтуватися на ринку сільгосппродукції для того, щоб знайти там вільні продуктові ніші, відсутність вільного доступу до державної підтримки та матеріально-фінансових ресурсів тощо.

Дрібні аграрії ознайомилися із ситуацією на внутрішньому та зовнішньому ринках сільгосппродукції, із новаціями у податковому законодавстві, новими технологіями виробництва, маркетингу, управління якістю продукції, психологічними особливостями переговорного процесу з партнерами по бізнесу.

«Головна помилка українських виробників овочів та фруктів полягає у тому, що вони, будуючи стратегії на майбутнє, орієнтуються на нинішню ціну, тоді як треба працювати над якістю і зниженням собівартості того продукту, який вони вміють виробляти найкраще», — радить керівник інформаційно-аналітичного відділу «Інфо-Шувар», експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.

На думку виконавчого директора компанії «СТС» Леоніда Бутенка, дрібні фермери не зможуть вийти на новий рівень ефективності, доки не об’єднаються в кооперативи. Тільки в таких об’єднаннях можна сформувати потрібні партії продукції та підвищити її якість. «Кінцевий споживач у Європі хоче бачити увесь технологічний ланцюжок: стан ґрунту, якість насіння, обсяг внесення добрив і таке інше. Такий тренд», — говорить експерт.

Практична частина семінару продовжилася в тепличному господарстві ПП «VLADAM» Сергія Мельника, що в селі Новопетрівське Миколаївської області. Відвідувачі переконалися, що за сучасних підходів можна підвищити ефективність господарювання, як мінімум у 50 разів, у порівнянні із традиційними методами.

Більшість учасників конференції поверталися додому не лише з новими контактами, але й ідеями щодо нових технологічних та бізнесових проектів.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry