Як рятувати урожай при наявності загрози заморозків

Кожен рік, перед цвітінням, під час цвітіння та після цвітіння ми спостерігаємо за прогнозом погоди в очікуванні зниження температури та при наявності заморозку намагаємось використати усі можливі заходи для уникнення пошкоджень квітів і зав’язі, щоб зберегти врожай.

На ринку є декілька препаратів, які мають захисну дію проти заморозку, але серед них суттєво відрізняється Мегафол. Маючи в своєму складі амінокислоти, протеїни, бетаїни, вітаміни та прогормональні сполуки рослинного походження в певному співвідношенні, він здатен виводити рослини з різноманітних стресових умов (вплив високих температур, посухи, морозів, перезволоження, рН, хімічний вплив ЗЗР, механічних ушкоджень).

Найкраща антистресова дія спостерігається, коли обробка проводиться перед заморозком Мегафолом та одразу після заморозку Мегафол 2 л/га + Новагіб 0,5-0,8 л/га (НВ 800-1000 л/га).  Мегафол підвищує стійкість до низьких температур, а Новагіб разом з Мегафолом швидко прискорює відновлення клітин шкірочки плодів, пошкоджених заморозком і зазвичай при такій схемі немає пошкодження на плодах. До того ж при температурі  – 4…- 6°С як правило  відбувається загибель органів  квітки, не відбувається запилення і ми втрачаємо врожай. Дія Новагібу у цьому випадку полягає також в утворенні партенокарпічних плодів (без насіння).  Дія Мегафолу проти заморозку полягає у захисті і стабілізації цілісності клітинних мембран за рахунок активації певних генів, які запускають механізм виводу рослини зі стресу.

При любих стресових умовах рослині потрібна на відновлення велика кількість енергії для синтезу певних амінокислот і різних сполук, які допомагають виводити рослину зі стресу. На синтез цих амінокислот потрібен деякий час. В Мегафолі присутня досить велика кількість α-амінокислот рослинного походження, які мають цілісну структуру, отримані за допомогою ензимного (ферментативного) гідролізу і мають найбільшу фізіологічну активність. Ці α-амінокислоти швидше поглинаються рослиною, швидко включаються в метаболізм і швидко допомагають подолати стресові умови.

Зараз відбувається значне зниження температур і в деяких областях температура вночі сягнула позначки -2…-4 °С. За прогнозом дуже велика ймовірність заморозків наступні 2 – 3 дні. В більшості випадках ми спостерігаємо фазу відокремлення бутонів – початок рожевого бутона. Таке зниження температури може негативно вплинути на життєздатність органів квітки, що і відбулося в деяких садках: часткове підмерзання королівських квіток на деяких суцвіттях (приймочки і стовпчика). Поки що процент цих підмерзань не дуже великий, але при наступному зниженні температури висока ймовірність втрати врожаю. В тому випадку, коли вже відбулося підмерзання приймочки і стовпчика ще в фазі початку рожевого бутона, єдиним заходом, який допоможе зберегти врожай є обробка Новагібом (GA 4) разом з Мегафолом – ми отримаємо партенокарпічні плоди (без насіння) за рахунок Новагіба та швидко виведемо рослину зі стресу за рахунок Мегафолу.

Александр Быковский

менеджер-консультант компании «Агрисол»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry