Як відродити в Україні молочну галузь?

 6 березня пройшов перший день ХІ Міжнародного Молочного конгресу, який зібрав понад 1200 учасників, серед яких 760 представників з 280 провідних молочних ферм України. Захід традиційно залучив провідних вітчизняних та міжнародних експертів галузі, народних депутатів та представників органів виконавчої влади. Відвідувачі конгресу дізнались про підсумки роботи національної молочної галузі та ключові напрями її розвитку на 2018 рік. За даними голови Всеукраїнської Аграрної Ради Андрія Дикуна, загалом в українській молочній галузі працює близько 37 тис. осіб, що складає 9,13% від загальної кількості зайнятих у сільському господарстві. У той же час частка молочного сектору складає 3,1% в структурі валового виробництва сільськогосподарської продукції, та 11% – в структурі виробництва продукції тваринництва. У 2017 році молочні господарства сплатили до бюджету 3,3 млрд грн податків, а валютні надходження від експорту склали близько 281,7 млн дол. США. А отже молочна галузь є надзвичайно важливою складовою вітчизняного аграрного сектору, яка потребує якісної державної підтримки для ефективного розвитку.

У рамках конгресу був проведений круглий стіл на тему «Державна підтримка галузі тваринництва», в рамках якого учасники мали змогу висловити власну думку на тему ефективності затверджених порядків розподілу дотацій. За результатами проведеного голосування стало очевидно, що абсолютна більшість опитаних виробників молока висловилась проти затверджених механізмів державної підтримки.

На переконання учасників ринку, урядові порядки не зможуть призвести до розвитку галузі і будуть сприяти лише подальшому розвитку корупції. Однак державна підтримка стала не єдиною темою для обговорення під час даного заходу. В рамках ХІ Молочного конгресу учасники мали змогу відвідати панельну дискусію, в рамках якої провідні експерти галузі розповідали про принцип ціноутворення та ділились прогнозами стосовно динаміки цін на молоко у 2018 році. Також спікери торкнулись питання важливості розвитку кооперації та переходу на європейські стандарти безпечності і якості молока. Крім того, учасники ХІ Молочного конгресу отримали поради щодо підвищення власної ефективності. Експерти підготували для них цікаві доповіді щодо додаткових джерел прибутку молочної ферми, використання інтегрованого підходу до організації молочного бізнесу, а ефективні молочні господарства поділились власними секретами успіху.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry