Які ґрунтові добрива пропонують дистрибутори українським аграріям цієї осені

Початок осені для аграріїв – не менш важлива пора, ніж весна. Адже починається осіння посівна компанія. І постає важливе питання, які саме добрива внести під час сівби, бо більшість зернових культур, які засіваються в Україні – це озимі культури.

В зв’язку з обмеженням імпорту з Російської Федерації більшість добрив, які були широкодоступні аграріям в минулому зараз недоступні. Які ж аналоги можливо зараз знайти на ринку та які формуляції пропонують для споживачів європейські компанії?

Уже декілька років норвезька компанія Yara є лідером імпорту серед групи спеціальних ґрунтових добрив. Лінійка добрив Yara Mila NPK, що включає в себе формуляції 7-20-28, 16-27-7, 8-24-24, 12-24-12, а також 9-12-25 уже зарекомендували себе серед агаріїв. В даних формуляціях в складі також є мікроелементи, що сприяють отриманню кращого врожаю.

Збільшуються об’єми імпорту також такої лінійки як Yara Bela Sulfan, що містять в своєму складі нітратний та амонійний азот по 12%, а також 6% сірки. Що не мало важливо дане добриво безхлорне, тому його можливо використовувати для вирощування овочів.

Польська компанія Siarkopo – один із лідерів серед імпортерів ґрунтових спеціальних добрив. Із списку добрив, що пропонує дана компанія, популярністю серед аграріїв відзначаються такі добрива як гранульований суперфосфат, а також добрива з лінійки Tarnogran. Дані добрива мають незначний вміст азоту, що коливається від 3 до 5%, вміст фосфору коливається в залежності від формуляції в межах 9-15%, а вміст калію відповідно в межах 19-25%. Серед лінійки Tarnogran найбільші об’єми імпортуються з додаванням бору, що важливо при вирощуванні ріпаку і буряків.

Серед асортименту, котрий пропонує польська компанія Luvena, є формуляції, що розробляються спеціально для українських сільгоспвиробників. Найбільші об’єми  серед імпортованих  добрив  компанії зайняли суперфосфати та марка Lubofoska з різними формуляціями. Така марка добрив як “Суперфосфат Макош” містить в своєму складі мікроелементи бор та цинк. Також даною компанією розроблені формуляції комплексних NPK добрив з бором та цинком. Більшість добрив компанії мають в своєму складі  такі мезоелементи як сірку, кальції та магній.

Литовська компанія Arvi fertis пропонує на ринку України більше 10-ти різних формуляцій добрив. Найбільшим попитом користуються такі формуляції як 5-15-30, 8-20-30, 10-22-15, 10-22-20, 10-20-20. Що не мало важливо, вміст елементарної сірки в даних добривах коливається від 3 до 5%.

Бельгійська компанія  Rosier для споживачів пропонує такі лінійки добрив як Rosafert з формуляціями 12-24-12, 16-14-7, 15-15-15 та 12-12-17. Якщо в попередніх компаніях виробників є по декілька офіційних дистрибютерів, то компанія Rosier імпортує свою продукцію через одного офіційного представника компанію Ерідон.

Замикає п’ятірку лідерів серед компаній виробників ґрунтових спеціальних добрив сербська компанія Elixir Zorka. В асортименті даної компанії є дві формуляції мікрогранульованих добрив 10:35 та 10:40. А також останнім часом в Україну імпортується формуляція 10:40, яку можна використовувати як аналог амофосу. Дана компанія пропонує сільгоспвиробникам такі формуляції добрив: 6-24-12, 6-12-24, 7-21-21, а в червні 2018 року на українському ринкові зявилася формуляція 8-15-15.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry