Європейський ринок як стимул підвищення якості аграрної продукції

Європейським реформам в українському АПК була присвячена конференція у Полтаві, яка відбулась 29 березня 2018 року в готелі Reikartz. У масштабному заході, який організували Інститут економічних досліджень та політичних консультацій і ресурс «Європейська правда» в рамках проекту «Просування реформ в регіони», що фінансується ЄС, взяли участь керівники профільних аграрних асоціацій, провідні науковці, журналісти та експерти у галузі АПК, а також аграрії Полтавщини.  Йшлося про переваги та виклики, які несе Угода про асоціацію між Україною та ЄС, перспективи та проблеми відкриття ринку землі, а також розвиток сільської місцевості  – питання децентралізації та кооперації.

Генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль наголосив на відмінностях та специфіці можливостей реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС різними аграрними підприємствами, які функціонують у нашій державі.

Реагуючи на запитання із залу від аграріїв, він також підкреслив, що будь-яка угода передбачає фіксацію умов та переваг і вигід сторін-підписантів.

Очевидно, що Європейський Союз переслідуватиме власні інтереси. Натомість ми  повинні навіть у рамках Угоди знаходити  і реалізовувати свої.  Варто, принаймні, звернути увагу на квоти, їх перелік та обсяги.

При цьому слід розуміти, що для вітчизняного АПК  вихід на європейський ринок надзвичайно важливий – це найбільший та найбагатший ринок сільськогосподарської та харчової продукції. Потенціал та можливості  виходу на даний ринок дисциплінує аграріїв та спонукає до приведення і гармонізації вітчизняних стандартів і підходів ведення бізнесу на світовому рівні.

Активна дискусія розгорнулась навколо питань щодо завершення земельної реформи. Думки і позиції розділились. Але слід відзначити, що переважна більшість спікерів та учасників конференції «Європейські реформи в українському АПК» висловлювалась за впровадження повноцінного ринку землі.

Генеральний директор УАК Павло Коваль вкотре акцентував увагу на необхідності відмови від мораторію на продаж земель. Більше того, запропонував бачення Української аграрної конфедерації щодо сценаріїв завершення земельної реформи, фіналом якої має стати ефективний ринок землі в Україні.

Яскравим акордом конференції стала третя дискусійна панель, присвячена розвитку сільських територій на фоні реформи децентралізації та розвитку кооперації. Представники Полтавського регіону поділились власним успішним досвідом щодо створення об’єднаних територіальних громад  в області та обслуговуючих кооперативів різного галузевого спрямування.

Загальним висновком стали пропозиції подальших просвітницьких заходів щодо потенціалу кооперативно-фермерського  устрою для України.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry