З гектара квітучої фацелії бджоли збирають в середній смузі України 150-250 кг меду

Фацелія – унікальний медонос, який без особливих зусиль може рости у будь-якому куточку України. Саме ця рослина дозволяє бджолам збирати нектар аж до пізньої осені.Фацелієвий мед відноситься до високосортних медів, добрий для зимівлі бджіл. З гектара квітучої фацелії бджоли збирають в середній смузі 150-250 кг меду, а на півдні – навіть 500 кг. Такий мед світло-зеленого або білого кольору. Після кристалізації він нагадує тісто.

Позитивна особливість фацелії – це здатність після появи сходів за короткий термін розвивати стебло та листя, що вкривають всю площу, зайняту цією культурою, тим самим забезпечує успішну боротьбу з бур’янами. Сіяти фацелію можна у всіх господарствах, що мають бджіл: на присадибних ділянках, фермерських землях і в великих сільськогосподарських підприємствах.

Бджоли працюють на фацелії з раннього ранку, їх можна бачити навіть після заходу сонця. Під час сильних засух, коли нектар не виділяється квітами інших медоносів, на фацелії бджоли працюють до самої глибокої осені. Нектаропродуктивність фацелії 350-500 кг/га. При широкорядній посіві (45 см) і при підгодівлі її фосфорними добривами цей показник зростає до 900 кг/га.

Після закінчення цвітіння зелену масу фацелії заорюють в грунт в якості зеленого добрива, що обумовлює такий самий ефект, як внесення 25-30 т/га гною. Фацелія вважається посухостійкою культурою. Вона невибаглива до грунту і догляду, але вважає за краще відкрите сонячне місце розташування.

SEEDS.org.ua за інформацією Agroxxi

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry