З’їзд Аграрного союзу назвав дві ключові проблеми українського АПК

В Києві відбувся звітно-виборчий з’їзд громадської спілки Аграрний союз України.

«Перш за все хочу подякувати всім нашим членам за висловлену мені довіру та переобрання на посаду Голови громадської спілки. Це – найкраща оцінка, яку я міг отримати за ці роки роботи. І це найкращий стимул для подальшої роботи. А працювати є над чим. Адже ми маємо велику кількість проблемних моментів, які були озвучені мною на з’їзді», — написав на своїй сторінці у Fasebook голова цієї спілки Геннадій Новіков.

З’їзд  обговорив ключові проблеми АПК. Одна з них – недостатня увага держави до малих та середніх підприємств, які за даними досліджень виробляють 57% аграрної продукції і дають роботу майже 60% усіх працівників агросектора. Наявна підтримка неефективна, потрібні закони принципово не приймаються парламентом.

«Єдиний шлях зібрати таких самих виробників як ми з інших асоціацій і запропонувати їм спільно формувати аграрну політику і відстоювати свої інтереси», — вважає Геннадій Новіков. — Ми розпочинаємо реформу системи управління АСУ. Правління організації буде наділено більшими повноваженнями, а конкретні люди відповідатимуть за конкретні напрямки роботи. Так само ми продовжимо створення в регіонах відокремлених підрозділів, які підтвердять наш всеукраїнський статус».

Друга ключова проблема – ринок землі. Ми не можемо запустити ринок землі, не забезпечивши українців фінансовим інструментом, який дасть їм змогу гарантовано купити цю землю. З іншого боку мають бути виписані чіткі правила роботи земельного ринку. Якщо ми запустимо ринок без правил – сьогоднішнє рейдерство буде здаватися нам раєм.

Більше того, приклад Китаю доводить, що без ринку землі можна так само залучати інвестиції. Там інвесторів приваблюють створенням нормальних умов для ведення бізнесу в індустріальних парках.

«Все в наших руках. І саме нам творити наше майбутнє і майбутнє нашої України. Над цим і працюватимемо далі», — підсумував Геннадій Новіков.