17.04.2020
Споживачі у Європі особливо цінують монофлорні меди – мед зібраний з одного виду рослин. Останні роки українські пасічники почали замислюватися над сегментацією продукції, пропонуючи найрізноманітніші види меду. Проте український мед дуже страждає від поганої репутації і це величезна проблема для усіх гравців медового ринку.
Про це в ефірі АгроФМ розказав Дмитро Кушнір, співзасновник компанії “Медові брати”.
“Медова галузь увійшла в кризу не в найкращому стані, є багато питань з ціною на мед, експортним потенціалом, так, за останні 1,5 роки експорт меду дуже знизився. Проте криза – це час, щоб переосмислити важливі речі”, – поділився він.
Компанія “Медові брати” втратила велику частину обороту, адже велика частка їхніх клієнтів відносилася до закладів HoReCa, що зараз закриті. “Ми сприймаємо цю ситуацію по-філософські, і працюємо набагато більше, ніж у звичайні часи. Зараз час для глибшого вивчення власного бізнесу, варто подумати, куди і як рухатися. Кожен бізнес повинен давати людям щось корисне. Ми плануємо нові канали збуту, розробляємо маркетингові інструменти. Намагаємося зрозуміти, яким буде покупець завтрашнього дня, шукаємо потенційних партнерів”, – розказав фахівець.
На жаль, в Україні мед не розглядається як продукт першої необхідності, додав Кушнір. “Мед у нас скоріше відносять до ліків. Тому під час епідемії, повинен би бути певний ріст споживання меду”.
Лише останні роки українські пасічники почали думати над сегментацією продукції, пропонуючи найрізноманітніші види меду. “Мед з кожного регіону є унікальним. Цю складову унікальності кожного меду як раз і пропагуємо у нашій компанії. Споживач у Європі любить монофлорні меді, якби українські компанії могли пропонувати європейцям такий мед, він би користувався попитом”, – переконаний співзасновник компанії “Медові брати”.
Проте, український мед страждає від поганої репутації. І це величезна проблема для усіх гравців ринку, над вирішенням якої слід працювати, об’єднавши зусилля усіх виробників меду в Україні.
ІА “Інфоіндустрія”
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: