Аграрії Миколаївщини потерпають від неврожаю соняшника

З початком жнив соняшнику на полях півдня України спостерігається катастрофічний недобір врожаю культури. Чергові антирекорди зафіксовано на Миколаївщині, де середній показник врожайності культури подекуди становить лише 1,5-2 ц/га. Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на SuperAgronom.com.

Більше того — у Березанському районі області через дефіцит вологи під загрозою зриву опинились не лише жнива соняшнику, але й посівна озимих.

«Біда по всіх фронтах, не лише по соняшнику! Зараз сипле по 2 ц/га, окремі популярні гібриди іноземної селекції дають взагалі по 1,5 ц/га. Є поля, де ми сіяли по літній оранці, там сипле більше — до 8 ц/га доходить. Залишається питання щодо якості такого насіння та яку олію вдасться з нього отримати», — розповіли представники господарства ПРАТ «Прикордонник».

Дещо краща картина з соняшником спостерігається на полях, де культуру вирощують за технологією no-till.

«Ми ще не почали збирати соняшник, він у нас ще зелений стоїть, думаємо що через днів 10-14 приступимо до жнив і результат нас в цьому сезоні порадує», — висловили сподівання представники ТОВ «Криничанське» з Миколаївського району.

Інфоіндустрія