Аміакопровід «Тольятті-Одеса» працює у штатному режимі попри негоду

Незважаючи на складні погодні умови, магістральний аміакопровід «Тольятті-Одеса» працює у штатному режимі. Це стало можливим у тому числі і завдяки оперативному та якісному проведенню низки технічних заходів з ліквідації та усунення наслідків стихії. Про це інформує керівник ДП «Укрхімтрансаміак» Вадим Двойнос.

Так, на півдні України, у регіонах, через які пролягає трубопровід, упродовж декількох днів спостерігалися складні погодні умови: сніг і хуртовина (приріст сніжного покрову — 30-40 см, налипання мокрого снігу) , посилення швидкості вітру до 15 — 20 м/с, ожеледиця. Усі ці природні чинники спричинили повне знеструмлення  головних постів секціонування (ГПС) 13Ц5, 13Ц4, 13Ц3 (усі – Одеська область; обслуговує Миколаївське управління магістрального аміакопроводу).

За словами керівника підприємства, за результатами екстреної наради було прийнято рішення щодо відновлення електропостачання та терміново сформована робоча бригада, яка після детального огляду ліній виявила такі несправності руйнування ізоляторів на 31 опорі та на 3 анкерних опорах, обрив двох проводів на роз’єднувачі комплектної трансформаторної підстанції, обрив чотирьох проводів між анкерними опорами. Відновлення електропостачання на цих об’єктах  було здійснено у максимально стислі терміни — за 9 днів.

«У випадку нештатних ситуацій під час знеструмлення резервне електропостачання забезпечується спеціальними генераторами. Для запобігання аварійних ситуацій у подальшому на цих лініях планується провести позаплановий верховий огляд і за необхідності — ремонт» — зауважує головний енергетик Миколаївського управління Олександр Топольський.

Інфоіндустрія за матеріалами ukrtransammiak.com.ua