Bayer відповідає на обмеження гліфосату в Німеччині

Німеччина почне обмежувати використання гліфосату з наступного року та повністю заборонить його з 2023 року в рамках заходів, розроблених міністерством навколишнього середовища країни.

У липні сусідня Австрія була першою державою-членом ЄС, яка заборонила використовувати хімічну речовину, незважаючи на чинне законодавство Європи, яке ліцензує використання гліфосату в 28 країнах до кінця 2022 року.

“Федеральний уряд значно скоротить використання засобів, що містять гліфосат, шляхом стратегії скорочення з 2020 року … і повністю припинить використання засобів захисту рослин, що містять гліфосат, до 2023 року”, – йдеться у повідомленні міністерства охорони навколишнього середовища Німеччини.

Він додав, що широке використання хімічної речовини «знищує рослини, на які багато видів комах використовують як джерела їжі».

План дій включає широкий спектр заходів, таких як додаткові 100 мільйонів євро, витрачені на комах, а також нові обов’язкові специфікації на добрива, гербіциди та пестициди.

Німеччина споживає близько 5 000 т гліфосату на рік, будучи на другому місці у ЄС після Франції, яка використовує 7 000 т.

Це створює додатковий тиск на німецьку компанію Bayer, яка минулого року придбала виробника гліфосату Monsanto за 63 мільярди доларів і була втянута в численні судові процеси в США, які стверджують, що хімічна речовина спричиняє неходжкінську лімфому.

Німецький фармацевтичний і хімічний конгломерат заявив у відповідь на повідомлення в середу, що “така заборона ігнорує переважні наукові оцінки компетентних органів у всьому світі, які протягом більше 40 років визначали, що гліфосат можна безпечно використовувати”.

Bayer оскаржує три судові рішення в США, які присудили відшкодування збитків на загальну суму в десятки мільйонів доларів і стикаються з ще 18 400 справами в США.

Процес поновлення ліцензії на ЄС розпочнеться наприкінці 2019 року, задовго до закінчення 2022 року, процес перегляду очолить Нідерланди, Франція, Угорщина та Швеція.

Деякі країни-члени ЄС жорстоко критикували Німеччину після того, як вона відіграла вирішальну роль у продовженні п’ятирічної ліцензії на гербіцид у листопаді 2017 року.

Інфоіндустрія за матеріалами agricensus.com

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry