Бездоріжжя на Сумщині вбиває молочне тваринництво

Молоковози відмовилися по бездоріжжю приїздити за молоком до господарства у селі Ганнівка-Вирівська Білопільського району, що на Сумщині. Відтак підприємцю нічого не залишається, як продати худобу та звільнити працівників.24 кілометри бездоріжжя. Їх щодня вимушені долати молоковози та інша техніка до місцевої ферми — найбільшого молочного виробництва у Білопільському районі. За добу тут продукують до 7,5 тонн молока екстра-класу. Утім, віднедавна їх якісна сировина стала непотрібною.

“Наш партнер, з яким ми працювали, відмовився їздити по бездоріжю за нашою продукцією. Дали нам два місяці, щоб ми або відремонтували дороги, або купили свої машини. Але для підприємства це велике навантаження – купити автомобілі та ще й за свої гроші ремонтувати державні дороги”, — говорить фермер Сергій Пасько.

Молочна ферма щороку дає в бюджет близько 12 мільйонів податків. Задіяні на виробництві до сотні людей. Тепер усіх їх доведеться звільняти, говорить керівництво ферми. Керуюча фермою Олена Борисенко у розпачі — молочній галузі віддала майже 30 років:

“У нашому селі та поблизу як такої роботи на сьогодні немає. Оце тракторний парк і молочна ферма. Якщо перестануть їздити по наше молоко, то ферму закриють, а корів виріжуть. Люди опиняться на вулиці. Мені, наприклад, 5 років до пенсії, де мені роботу шукати. У Польщу на заробітки я вже не поїду. Це сідай, складай руки і чекай кінця”.

На фермі працює багато молоді, адже зарплати в середньому 15 тисяч гривень за місяць. Іншої роботи поблизу, кажуть, немає.

Дорога життєво важлива не лише для цієї ферми, а й для всього села. Без неї жодна реформа не може дійти до глибинки.

SEEDS.org.ua

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry