Борщ дорожчає, яблукам нема куди впасти — інфографіка від УКАБ

УКАБ проаналізував динаміку цін в Україні на споживчі товари за останні 2 тижні.
Як і 2 тижні тому, рекордсменом по зміні ціни стала картопля. Проте минулого разу вона знизилася в ціні на 20%, а зараз зростає. Станом на 25 листопада 2021 року, середня ціна картоплі становить 7,28 грн за 1 кг, що на 16% вище показника двотижневої давнини. Фактично, відбулося просідання ціни через настання перших заморозків та прискорення реалізації картоплі, яку немає можливості зберігати в спеціально обладнаних приміщеннях. Тому наразі можна констатувати просто відновлення ціни.
Паралельно з картоплею відчутно зростають в ціні ще 2 компоненти борщового набору – буряк та капуста. Станом на 25 листопада, 1 кг буряка коштує 10,90 грн, а 1 кг капусти – 7,31 грн. Це, відповідно, на 13% та 7% вище показника 2 тижні тому. В даному випадку спрацьовує сезонний фактор, коли ціни на овочі починають зростати восени, і ця тенденція триває аж до надходження нового врожаю.
Зросли ціни і на помідори, оскільки на полиці почали надходити або вирощені в теплицях, або імпортовані овочі. В будь-якому випадку, вони мають вищу ціну у порівнянні з ґрунтовими томатами, що і підтверджується зростанням ціни. Станом на 25 листопада, середня ціна на помідори становить 42,33 грн за 1 кг, що на 11% вище ціни 2 тижні тому.
Однак радує споживачів зниження ціни на яблука. Цього року українські аграрії зібрали гарний врожай яблук, що й призвело до зниження цін. Станом на 25 листопада, середня ціна на яблука становить 9,27 грн за 1 кг, що на 14% нижче ціни 2 тижні тому.
Також знизилися ціни на гречку. Завдяки отриманню гарного врожаю гречки українськими підприємствами та відновленням імпорту з Російської Федерації, вдалося стабілізувати подальше зростання на даний вид продукту. Станом на 25 листопада, 1 кг на полицях супермаркетів коштує 47,17 грн за 1 кг, що на 4% нижче ціни ніж 2 тижні тому.
Серед продукції галузі тваринництва найбільші темпи зростання демонструє курятина. За останні 2 тижні ціна на даний вид м’яса зросла на 4% і становить в середньому 104,80 грн за 1 кг станом на 25 листопада. Тенденція до зростання ціни на курятину триває вже не перший місяць і спричинена вона зростанням собівартості виробництва (зростання ціни на зернові культури, заробітних плат тощо).