Чи завадять американські санкції ринку добрив в Україні?

Міністерство фінансів США 2 листопада 2021 року оприлюднило доповнений список білоруських компаній, до яких будуть застосовуватись санкції після 1 квітня 2022 року.

Серед компаній, що відносяться до виробництва добрив, у списку присутня «Білоруська калійна компанія», що займається реалізацією добрив компанії «Білоруськалій».  Також, неочікувано, у санкційний список потрапила українська компанія ТОВ «Агророзквіт», що є дистриб’ютором продукції Білоруськалія в Україні і вже протягом багатьох років в повному обсязі забезпечує ринок калійними та комплексними добривами.

Занепокоєння учасників ринку абсолютно обґрунтоване, адже компанія «Агророзквіт» лише за 10 місяців поточного року імпортувала близько 180 тис. тонн калію хлористого, що, є не тільки добривом, але й сировиною для виробництва інших добрив в Україні.

Очевидно, що діяльність ТОВ «Агророзквіт» не пов’язана з істинними, виключно політичними, причинами запровадження санкцій проти білоруських компаній.

Санкції запроваджено у відповідь на міграційну кризу на білорусько-польському кордоні, що триває від початку листопада через спроби декількох тисяч мігрантів із країн Близького Сходу перетнути кордон з ЄС з Білорусі.

Для покупців на ринку України ніяких змін не відбудеться, так як введені санкції не є екстериторіальними і стосуються лише резидентів Сполучених Штатів Америки та розрахунків за операції в доларах США.

Розрахунки за імпорт більшості білоруських товарів в останні роки виконувався в європейській валюті, Білорусь залишається одним із найбільших і надійних торгівельних партнерів України.

Інфоіндустрія