Чому ціни на свиней в Україні падають – огляд Асоціації “М’ясної галузі”

В червні 2020 року Китай – найбільший в світі імпортер свинини — зупинив поставки м’яса свиней з найбільших м’ясопереробних заводів Німеччини, через тиждень аналогічне рішення було прийняте щодо імпорту з Нідерландів, а на початку липня — з Данії. Нагадаємо, ці три країни займають 3, 4 та 5 місце в світовому експорті свинини.

Про це повідомляє ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на Асоціацію “М’ясної галузі”.

08.07.2020 китайські ЗМІ повідомили про підписання контракту між Китаєм і Росією на поставку 1 млн тонн свинини в Китай.

Протягом останніх двох років ціна на м’ясо свиней в Китаї була високою через катастрофічні наслідки поширення африканської чуми свиней у 2019 р., що знищила в країні практично половину всього поголів’я. Основні глобальні виробники свинини зуміли скористатись цією ситуацією, нарощуючи поставки в Китай і збільшуючи ціни на цей вид м’яса.

Втім, цьогорічна пандемія коронавірусу серйозно вплинула на експортні потоки. Лише протягом останніх 10 днів Китай заблокував всі поставки з понад 20 потужних заводів з ЄС, Бразилії, США та Канади. Таким чином, провідні світові виробники (JBS, Tonnies, Danish Crown, VION тощо) опинились у кризовій ситуації зірваних контрактів.

Китайські партнери не надали пояснень щодо такого раптового відсторонення великої кількості імпортерів, офіційною версією є забезпечення безпечності харчових продуктів. На заводах, що були заблоковані, справді реєструвались випадки поширення коронавірусу серед працівників, але наразі не доведені факти зараження цією інфекцією від м’яса чи пакування.

Наслідки таких подій на глобальному ринку для української м’ясної галузі очевидні – збільшення імпорту свинини з країн ЄС, яка навіть з урахуванням подорожчання в 2019 році на 48% залишалася дешевшою за вирощену в Україні, а зараз є всі підстави очікувати сильного просідання ціни як в ЄС, так і в Україні.

Для довідки, ЄС – найбільший експортер свинини в світі – поставляє 4,2 млн тонн на рік, що складає приблизно 350 тис тонн свинини на місяць. Внутрішнє споживання свинини в Україні становить лише 50 тис тонн. Надлишок свинини в ЄС і відповідне зниження ціни на неї призведе до збільшення імпорту в Україну та зниження цін на товарних свиней в Україні, про що Асоціація “М’ясної галузі” вже попереджала учасників ринку.

Як повідомляла Інфоіндустрія, Асоціація «М’ясної галузі» започаткувала програму  «Нове свинарство 2025», реалізація якої у партнерстві з Центром підвищення ефективності у тваринництві сприятиме швидкому досягненню результатів у зниженні собівартості та виході України на конкурентний з основними країнами-експортерами свинини рівень ефективності вирощування свиней.

Асоціація «М’ясної галузі»  запрошує організації та підприємства до взаємодії у реалізації Програми «Нове свинарство 2025».

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry