Для американських фермерів рекорди – не самоціль

Фермер із американського штату Канзас Кемерон Пірс поділився досвідом точного землеробства на конференції, організованій компанією Агро-Експерт у Львові. Він фермер у шостому поколінні. Господарює на ділянці площею 1800 га. Йому допомагають сини Конор,  Хейган та дружина Джин. Як і більшість його колег в регіоні, останні 20 років використовує ноу-тіл. Це допомагає зберегти вологу та родючість ґрунтів. Загалом в США ноу-тіл запроваджений на 40 відсотках площ, широко застосовуються також так звані покривні культури, а також висіваються другорядні культури у міжряддях. В штаті вирощується 2,4 млн га кукурудзи, сої – 2, 2 млн, 1,3 млн сорго, всього-на-всього – 34 тис га соняшнику, ячмінь – на 8 тис га, люцерна на – 900 тис га, культура номер один – тверда червона озима пшениця – 3,5 млн га, набуває популярності бавовник – 54 тис га, 21 тис га на ріпаку. Має потужний технічний арсенал: Комбайн New Holland CR8090 (1), дві фури для перевезення зернових, 2 трактори на 200 кінських сил,  3 трактори на 80-150 кінських сил, одна 12 рядна кукурузна сівалка John Deere,  дві сівалки для дрібних зернових John Deere (30 та 35 футів – 9,15 м та 10,7 м),  оприскувач John Deere R4038 Sprayer зі штангою 100ft – 35 м. Невеликий елеватор на 1000 тонн.

«Рекорди для мене – не самоціль, головне зберегти родючість ґрунтів для того, щоб забезпечити стабільність виробництва на багато років. Для цього я використовую всі найсучасніші технології, які є на ринку», – говорить Кемерон.

Яка сівозміна? Два роки поспіль пшениця, потім ріпак, потім знову два роки пшениця, після цього соя. В другій групі культур послідовність така: кукурудза, соя, соняшник, бавовник. Намагається, щоб поле якомога менше залишалося відкритим, засіває його сидератами, це як правило, суміш зернобобових культур.

Фермер розвіяв міф про великі дотації для фермерів. «Дотація на гектар і справді є, але лише в тому випадку, якщо урожайність нижча якогось рівня. Але схема їх отримання наскільки складна, що я не чув щоб хтось скористався цією допомогою. Роботи дуже багато. Протягом року не висихає сорочка».

Аграрна планета

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry