Експерти обговорили стан картоплярства в Україні

24 лютого відбувся XІ нідерландсько-український форум з професійного картоплярства за участю заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, представників Держпродспоживслужби, Посольства Королівства Нідерланди в Україні, профільних асоціацій, наукових установ та галузевого бізнесу.

Тарас Висоцький презентував головні аспекти програми державної підтримки галузі картоплярства, яку напрацьовано за участю широкого кола виробників, переробників та інших учасників ринку.

«Є чотири напрями, які критично важливі для розвитку галузі картоплярства – це доступ до якісного насіння, зберігання продукції, тобто будівництво картоплесховищ, а також підтримка купівлі обладнання для доробки і переробки картоплі. Все це закладено в програму державної підтримки картоплярства, яку ми передбачаємо на 2021 рік», — зазначив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Також програма має декілька стратегічних цілей: збільшення обсягів виробництва картоплі та продукції з неї, розвиток насінництва картоплі, збільшення зайнятості населення (+10 тисяч нових робочих місць), підвищення кваліфікації промислових виробників картоплі на базі дорадчих служб та запровадження новітніх технологій на виробництві.

«При застосуванні новітніх технологій та рішень, картоплярство може стати досить рентабельним та швидкоокупним бізнесом», — підкреслив Тарас Висоцький.

Серед іншого, учасники форуму обговорили сучасний стан розвитку промислового картоплярства, розвиток внутрішнього ринку та вихід на експорт, питання гармонізації українського законодавства з європейським в галузі картоплярства, збільшення об’ємів виробництва картопляних продуктів з доданою вартістю, зберігання картоплі та інші питання.

Інфоіндустрія