Гербіцидів на 3,2 млн. грн. закуплять у Полтаві для боротьби з амброзією

25 квітня депутати Полтавської міської ради внесли зміни до Програми з ліквідації амброзії полинолистої на території міста Полтава на 2017-2021 р.р. Сьогодні, 2 травня, відбудеться аукціон на закупівлю гербіцидів для боротьбу з амброзією.

Протягом останніх кількох років в обласному центрі ситуація із карантинною рослиною, пилок якої є сильним алергеном, набула катастрофічних масштабів. Вона широко поширилася як у житлових масивах, зелених зонах, узбіччях доріг, так і на території промислових підприємств у межах міста.

Програму боротьби з амброзією в Полтаві затвердили ще 2017 року, та поки результатів вона не принесла. Згідно з документом, на реалізацію програми протягом 5 років передбачено виділення 5 млн грн. Основний пункт витрат – закупівля спецобладнання і гербіциду. Як повідомив під час сесії Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ, комунальним підприємством «Декоративні культури» вже оголошений тендер на закупівлю 150 тонн гербіциду.

Інформація про проведення тендеру опублікована на майданчику для закупівель ProZorro 12 квітня. Зараз триває подання пропозицій. Очікувана вартість – 3,2 млн грн, аукціон має відбутися 2 травня.

У планах також купівля техніки. На придбання основних засобів у кількості 26 штук передбачили виділення 414 тис. грн «Декоративним культурам». Ще по одиниці техніки за 196 тисяч отримають Полтавське КАТП-1628, ПЕЗО «Міськсвітло», КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування».

– Закупимо причепи для тракторів, на них стоятимуть баки із хімікатом. Завдяки великим бакам зможемо обробляти великі території. Також плануємо закупити ручні обприскувачі, які працівники зможуть носити, для обробки невеликих осередків, – розповів Олексій Чепурко.

Боротьба з амброзією відбуватиметься у два етапи: перша обробка хімікатами, скошування через тиждень після цього і повторна обробка гербіцидом у разі повторного проростання. У рамках виконання програми, що діє з 2017 року, із районними в місті Полтаві радами вже розробили детальні карти територій, на яких позначені осередки розповсюдження амброзії. Систематична боротьба із рослиною має дати результат, за словами посадовця, дасть результат за 2-3 роки.

 

Інфоіндустрія за матеріалами kolo.news

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry