Гнідавський цукровий завод планує завершити сезон в перших числах грудня

Цього року Гнідавський цукровий завод планує завершити сезон в перших числах грудня, однак на підприємстві запевняють, що працюватимуть доти, допоки буде потрібно. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

У розпал сезону на Гнідавському заводі працює 700 людей, а в міжсезоння – 400. Завод запустився у вересні, а завершить роботу в грудні саме тому, що хочуть витримати найбільш оптимальний термін роботи по цукроварінню — від 90 до 100 днів.

До речі, Гнідавський цукровий завод чи не єдиний в Україні, який не має власних посівів цукрових буряків, а приймає їх від аграрних господарств чи від одноосібних господарів.

«З одного боку, це погано, бо немає твердих гарантій навіть на мінімальну кількість буряка, але з іншого — добре. Бо в такому випадку я не маю права образити чи не розрахуватись із своїм партнером», — говорить Ростислав Новосад про відсутність у заводу власних посівних площ.

Втім без сировини Гнідавський завод цього сезону не залишився. Адже продовжують здавати буряки мешканці з 11 районів Волинської, Львівської та Рівненської областей. 75% буряка надходить від великотоварних виробників із двох областей — Волинської та Рівненської.

«Ми закликаємо і хочемо, щоб ці господарства сіяли якомога більше цукрового буряка. Тоді, залежно від їхніх можливостей, складаємо картину, графіки вивезення цукрового буряка на завод із метою, щоб на виробництві завжди залишався трьохдобовий запас сировини», — пояснив Ростислав Новосад.

Укрцукор

Инфоиндустрия