Хочеш продавати кукрудзу до ЄС? Дотримуйся екологічних вимог

Україні за перевищення допустимих викидів парникових газів при вирощуванні кукурудзи та ріпаку можуть заборонити постачати зазначені культури в країни Європейського союзу. Про це сказав в.о. виконавчого директора Української зернової асоціації Сергій Іващенко, повідомила прес-служба УЗА.

Він нагадав, що європейський попит на ріпак і кукурудзу регулюється Директивою Європейського Парламенту та Ради ЄС 2009/28 / ЄС від 23 квітня 2009 року про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлювальних джерел. Основні вимоги директиви — необхідно підраховувати викиди парникових газів і звітувати про викиди протягом усього життєвого циклу сільськогосподарських культур, з яких буде виготовлятися біопаливо — під час вирощування та збирання врожаю, його подальшої сушки, зберігання і відвантаження.

На сьогоднішній день в Україні звітності та розрахунків по відповідній кількості викидів парникових газів при виробництві сільгосппродукції практично немає, в тому числі і щодо кукурудзи. Проведені пілотні розрахунки викидів парникових газів (ПГ) на основі реальних даних фермерських господарств з виробництва кукурудзи та ріпаку в Україні, виконані в 2017 р Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій в рамках проекту GIZ: Підтримка сталого виробництва та використання біомаси в Україні, показали перевищення допустимих викидів парникових газів при вирощуванні кукурудзи та ріпаку.
При цьому конкуренти українських агровиробників — експортери ріпаку з Австралії і Канади ще в позаминулому році підготували звіти за обсягами викидів парникових газів в розрізі штатів (регіонів), які схвалені Європейською комісією.

«Отже, якщо уряд і українські виробники рапсу і кукурудзи хочуть і далі мати доступ до європейського ринку біопалива потрібно знижувати свої викиди парникових газів. Крім цього, наявність значень викидів парникових газів для ріпаку та кукурудзи з України, визнаних Єврокомісією, які були б нижче нових значень за замовчуванням, допомогли б досягти 50% економії викидів і запропонувати кращі рівні викидів парникових газів переробникам українського ріпаку та кукурудзи на біопаливо », — уточнив С.Іващенко.

Інфоіндустрія