Імпорт яблук в Україну за останні півроку зріс проти відповідного періоду в сім разів

У сезоні 2019/20 років Україна продовжує імпортувати дуже багато яблук – це набагато більше, ніж в попередні два сезони. Аналітики EastFruit відзначають, що імпорт яблук за першу половину сезону (серпень 2019 р – січень 2020 р), сягнув 7,1 тис. тонн і був в 7 разів вищим, ніж за той же період попереднього сезону. Також обсяг імпорту перевищував показники сезону 2018/19 років в п’ять разів.Паралельно знижувався і імпорт – за перші шість місяців поточного сезону експорт українських яблук був трохи меншим 14 тис. тонн, в той час як роком раніше до кінця січня було експортовано вже понад 25,6 тис. тонн яблук. І навіть в не найпродуктивнішому сезоні 2017/18 років, коли урожай яблук в Україні постраждав від весняних заморозків, до кінця січня було експортовано вже 21,6 тис. тонн яблук нового врожаю.

«Високі внутрішні ціни на яблука в Україні в поточному сезоні стимулюють їх імпорт. Основний обсяг яблук для свіжого ринку ввозиться з Польщі, хоча на ринок вже почали надходити і перші партії яблука преміальної якості з Італії, продаються у високому ціновому сегменті. Природно, що в такій ситуації дуже складно експортувати яблука, оскільки Польща та навіть Молдова були більш конкурентними за ціною на яблуко, ніж Україна», – зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

З початку 2020 року, більшість сортів яблук на ринку України подорожчали на 10-20%. Тенденція зростання ціни продовжилася і на минулому тижні. Варто зазначити, що експорт яблук в попередньому сезоні активізувався в січні – березні, проте в цьому році обсяги експорту цих фруктів з України були нижче, ніж в грудні. Проте, Імпортери фруктів відзначають перспективу зростання середньої ціни на яблуко на ринках ОАЕ, Саудівської Арії та країнах Азії (Сіграпур, Малайзія та ін) у зв’язку зі скороченням обсягів поставок дешевих яблук з Китаю. У зв’язку із небезпечними коронавірусом, багато країн ввели ембарго на постачання продуктів з Китаю, що не могло не відбитися на цінах.

Крім того, споживачі в цих країнах в цілому добре сприймають українську продукцію за її якісні параметри. Уже в кінці 2019 року Україна почала активніше експортувати яблука в ОАЕ, Малайзії, Саудівської Аравії, Оман, Бахрейн і навіть Бангладеш. Тому, не виключено, що експорт українських яблука в лютому-березні все-таки виросте.

«В минулому році холодна весна зіграла на руку постачальникам яблук по всій Європі, так як на ринках ЄС в квітні – травні майже не було суниці садової та черешні, і споживання яблука істотно зросла. В Україні холодна весна також допомогла розтягнути сезон реалізації яблук, що, в сукупності з ростом попиту в ЄС, допомогло сильно підвищити ціни в травні-червні 2019 року », – зазначає Андрій Ярмак.

Багато українських садівників розраховують на такий же сценарій розвитку подій на ринку в 2020 році, проте гарантувати його неможливо, як і повністю виключити. Все-таки погодні умови весни 2019 року можна вважати скоріше аномальними, ніж нормальними.
EastFruit

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry