Інфографіка: ринок перцю в Україні – УКАБ

Перець – це овоч, який займає одне із ключових місць в літньо-осінньому раціоні українців. В 2020 році в Україні було вирощено 181,3 тис. т перцю, що на 5% вище показника минулого року. І хоча обсяги виробництва даного овочу значно поступаються більш традиційним для країни помідорам та огіркам, Україна займає 18-те місце в рейтингу найбільших виробників перцю в світі, повідомляє прес-служба УКАБ.

В Україні вирощують як солодкий, так і гіркий перець. Однак частка солодкого значно вища — 94% від загального обсягу виробництва. Обидва види перцю вирощуються як промисловими підприємствами, так і домогосподарствами. При цьому частка виробництва промисловими підприємствами незначна – лише 7%. Решта виробляється в господарствах населення для задоволення власних потреб або часткової подальшої реалізації.

 

“За останні 5 років обсяг імпорту перцю в Україну зріс в 3 рази, що пов’язано з формуванням більш здорової культури споживання та вживанням овочів цілий рік. Основні обсяги імпортних поставок припадають на зимово-весняні місяці, коли власне виробництво перцю в Україні практично відсутнє. В 2020 році було імпортовано 14,6 тис. т даного овочу, що на 7% вище аналогічного показника попереднього року. Водночас експортні відвантаження перцю мінімальні. Основними постачальниками перцю в Україну є: Туреччина (40% українського імпорту в грошовому вимірі в 2020 році), Іспанія (29%), Нідерланди (14%), Польща (12%) та Франція (2%)” — коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.