Карантин на капіталізацію українських агрокомпаній практично не вплинув

Карантинні заходи, пов'язані з поширенням коронавірусу в усьому світі, перестали мати явно виражений вплив на капіталізацію українських публічних агрокомпаній. Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agroportal.ua.

«Раніше ця залежність чітко простежувалася. З 20-21 лютого акції всіх українських компаній, які торгуються за кордоном, почали падати, і ця тенденція тривала до середини березня. До поточного часу окремі компанії відновилися, інші — ні», — каже керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.

За його словами, це залежить не стільки від COVID-19, як від ситуації в самій компанії та становища на ринку, де вона працює. Один із яскравих прикладів — «Астарта». Компанія дещо поліпшила фінансові показники, продемонструвала значне поліпшення операційного прибутку за перший квартал 2020 р. Зараз вартість її акцій відновилася до лютневого рівня — вони торгуються близько 18 PLN/шт.

Акції «Кернел» торгуються по 41 PLN, хоча в лютому знаходилися на рівні 48 PLN/шт. «Думаю, «Кернел» теж незабаром продемонструє зростання», — зазначає аналітик.

«Поряд із цим капіталізація «Овостар Юніон» впала і, схоже, поки не має наміру відновлюватися. Акції компанії торгуються на рівні 74 PLN/шт., тоді як лютневий максимум сягав мало не 90 PLN», — говорить експерт. І додає, що основна причина цього — несприятлива ситуація на яєчному ринку.

Також на колишньому рівні залишаються акції МХП. «Ймовірно, інвесторів засмутило те, що компанія зменшила виплати дивідендів цього року. Після падіння в березні капіталізація так і не відновилася», — додав керівник аналітичного департаменту Concorde Capital.

Інфоіндустрія