Кісточкові в центральних регіонах України постраждали більше, ніж плодові

Ситуація в українських садах залежить від погодних умов певного регіону. Як розповіла «Інфоіндустрії» кандидат сільськогосподарських наук, науковий співробітник Мліївської дослідної станції помології ім Л.П. Симиренка Інституту садівництва НААНУ Варвара Волошина, в центральному регіоні, зокрема на Черкащині, сади суттєво постраждали від тривалої посухи та заморозків. Найсильніший заморозок( мінус 8 градусів) стався тут на початку вегетації, коли лише почали розпускатися листочки, а тому великої шкоди він не завдав. Проте наслідки наступних заморозків під час цвітіння кісточкових були серйозними. «Коли я робила запилення, цілі бутони не розкривалися, були сильно приморожені», – свідчить Варвара Волошина.

Дісталося також раннім сортам груш, ті з них, що цвіли пізніше, витримали, яблуневий цвіт теж трохи прихопило, проте вони вийшли із приморозків із значно меншими втратами, ніж кісточкові. Кизил завжди виходив із таких ситуацій практично неушкодженим, він квітує самий перший, однак цієї весни потрапив на  найсильніші приморозки, коли було мінус 8. А тому на кущах залишилися поодинокі ягідки.

Мліївська дослідна станція залишається одним із найпотужніших розплідників плодових дерев в Україні, оскільки тут зберігається їхня найбільша колекція, 80% із них становлять сорти симиренківського родоводу. Щороку співробітники станції передають на державне сортовипробування кілька нових сортів. Дуже перспективними за смаковими якостями та стійкістю до несприятливих погодних умов є сорти Мир та Дебют. «Сорт Мир – зимового строку достигання, добре зберігається, має смачні солодкі плоди, урожайність понад 30 т\га у стадії повного плодоношення, плоди масою 150-180 г, вони на перший погляд, не справляють сильного враження на споживача, але після дозарювання, в січні-на початку лютого, набувають неповторного окрасу, чудових смакових якостей та аромату. Дебют – перший сорт із колоноподібною формою крони», – пояснює авторка сортів Варвара Волошина. – Майже готовий до передачі на сортовипробування ранній сорт, який за строками достигання займає нішу між Папіровкою та Славою Переможцям. Я проводжу запилення із імунними сортами, намагаємося, щоб окрас був однотонний, зелений, жовтий або червоний…»

Науковець застерігає садоводів, щоб пильно слідкували за розвитком хвороб, оскільки створилися сприятливі умови для розвитку парші, борошнистої роси та інших. Активність садівників цього року була дуже низькою через карантин, чимало саджанців, які готувалися до реалізації, довелося прикопати, щоб почекали до осені.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry