Кредитний рейтинг  KSG Agro РА «Експерт-Рейтинг» оновлено на рівні uaА+

10 грудня 2021 р. рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про оновлення довгострокового кредитного рейтингу KSG Agro: за національною шкалою на рівні uaА+ та за міжнародною шкалою агенції на рівні - ВВВ. Про це повідомила прес-служба агрохолдингу. 

За даними агентства, компанія KSG Agro з рейтингом uaА характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності є чутливим до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. Агенція оновила кредитний рейтинг після аналізу даних консолідованої звітності KSG Agro за дев’ять місяців 2021 року (http://expert-rating.com/rus/rating-list_individualnye_reitingi_promyshlennye_kompanii_ksg_agro_s.a._onovleno_reiting_ksg_agro_s.a.(1)/).

Коментуючи оновлення рейтингу KSG Agro на досить високому рівні, експерти РА «Експерт-Рейтинг» зазначили: «За період з 30.09.2020 р. по 30.09.2021 р. власний капітал KSG Agro S.A. зріс в 1,55 рази до $19,96 млн. Основним чинником зростання власного капіталу компанії стала її прибуткова діяльність та скорочення обсягів нерозподіленого збитку. Зобов’язання KSG Agro S.A. впродовж аналізованого періоду знизились на 7,37% до $53,96 млн. Відповідний рух показників призвів до зростання в аналізованому періоді співвідношення між власним капіталом та зобов’язаннями KSG Agro S.A. на 14,87 п.п. до 36,98%. Зростання рівня забезпеченості KSG Agro S.A. власним капіталом нами оцінюється позитивно». Позитивним трендом агенція вважає й скорочення за період з 30.09.2020 р. по 30.09.2021 р. обсягу короткострокових кредитів на 43,97%  — до $2,51 млн.та збільшення довгострокових позичок в структурі довгострокових зобов’язань KSG Agro станом на 30.09.2021 р. на 9,55% до $27,19 млн.

Експерти відзначили, що обсяги реалізації продукції компанії в аналізованому періоді істотно зросли. «Зокрема, дохід від реалізації за дев’ять місяців 2021 року порівняно з аналогічним періодом 2020 року збільшився на 42,78% до $20,94 млн. При цьому, обсяг чистого прибутку за підсумками трьох кварталів 2021 року склав $17,28 млн, що в 3,63 рази перевищило показник за три квартали 2020 року. Основним чинником зростання прибутку компанії в аналізованому періоді став продаж її дочірніх компаній та збільшення обсягів реалізації продукції. Збільшення фінансових результатів KSG Agro S.A. призвело до істотного приросту її показників рентабельності».

«Аналіз консолідованої фінансової звітності KSG Agro S.A. показав, що показник EBITDA за підсумками дев’яти місяців 2021 року порівняно з аналогічним періодом 2020 року виріс на 10,46% до $7,35 млн, а співвідношення між сумою EBITDA за три квартали 2021 року та обсягом кредитів станом на 30.09.2021 року виросло до 26,53%. Відповідний рівень даного показника свідчить про спроможність Компанії обслуговувати свої боргові зобов’язання. Таким чином, проаналізувавши консолідовану фінансову звітність KSG Agro S.A. за дев’ять місяців 2021 року, Агентство відзначає: зростання рівня покриття власним капіталом зобов’язань, збільшення доходу від реалізації та чистого прибутку компанії, а також хороший рівень співвідношення між EBITDA та кредитами.

Нагадаємо, що 8 червня 2021 року на засіданні рейтингового комітету РА «Експерт-Рейтинг» було прийнято рішення присвоїти агрохолдингу KSG Agro кредитний рейтинг на рівні uaA+ за національною рейтинговою шкалою. Крім того, холдингу за міжнародною шкалою було присвоєно рейтинг ВВВ (для порівняння: рейтинг України, як країни, знаходиться на рівні В). 10 вересня 2021 р. ці рейтинги агенцією були підтверджені.

 

ДОСЬЄ 

KSG Agro — один з провідних агрохолдингів України, європейська інноваційна група компаній, яка працює за принципом вертикальної інтеграції. Акції холдингу включені до лістингу Варшавської фондової біржі. KSG Agro входить до складу Європейської Бізнес Асоціації (EBA), а також до Асоціації «Свинарі України».  Основною діяльністю холдингу є обробка землі та виробництво сільськогосподарських культур, а також свинокомплекс бізнес, за який відповідає ТОВ «Стронг-Інвест». Починаючи з вересня 2014 року, KSG Аgro реалізує стратегію розвитку, згідно з якою компанія розвиває найбільш перспективні проєкти, в першу чергу свинарство, а також рослинництво.

Інфоіндустрія