Кропива може стати цікавою нішевою культурою

Всім відома кропива. Її використання в народній медицині різноманітне: вона прекрасно зупиняє кровотечі, ефективно діє проти хвороб шлунку і кишківника. З недавнього часу і офіційна медицина визнала користь кропиви: її використовують для створення різних фармакологічних препаратів.Аналітик компанії Pro Capital Investment Максим Яворенко поділився своєю думкою щодо вирощування такої незвичайної культури. «У США препарати з кропиви використовують як харчові добавки, а в Канаді рослина є активним інгредієнтом для створення органічних продуктів для здоров’я», – зазначив аналітик.

До слова, деякі європейські країни (Болгарія, Румунія) здійснюють збір рослини в дикій природі і потім його активно експортують. Болгарія, наприклад, експортує листя кропиви (яка, до речі, займає 4-ту сходинку в експорті лікарських рослин країни) в розмірі 930 т щорічно.

«Для вирощування кропиви необхідна родючий ґрунт. А ось перезволожений або ж сухий ґрунт буде перешкоджати зростанню даної культури. Землю потрібно добре зорати, а потім забронювати — кропива потребує добре поораному ґрунті», – прояснив Максим Яворенко. Перший варіант кропив’яного бізнесу — продаж зібраної вирощеної рослини (в поле або в дикій природі) фармакологічним компаніям.

Закупівельні ціни – 20-30 грн/кг, якщо рослину належним чином засушити — до 50 грн/кг. Другою сферою реалізації кропиви є легка промисловість. Кропива — гарна сировина для виробництва тканин. Ще в XIX столітті під час Громадянської війни в США солдат одягали в кропив’яні тканини.

А в Японії кропив’яний джгут в поєднанні з шовком був головними матеріалами у виготовленні дорогих самурайських обладунків. З недавнього часу став популярним тренд ECO Fashion, в якому відомі модельєри проектують різний одяг і аксесуари з екологічно чистих матеріалів, включаючи кропиву. Ціни, природно, в такому випадку будуть вище, оскільки готовий еко-одяг продається за ціною 500 грн/за виріб і більше.

Аналітик компанії Pro Capital Investment вважає, що такий бізнес є досить цікавим: «Ніша вільна, канали збуту різноманітні. Можна почати з простого вирощування та продажу свіжої кропиви фармацевтичним компаніям.

Згодом, можна буде розширити не лише площі посіву даної культури, а й шляхи збуту продукції. Начебто все просто, але ніхто не хоче цим займатися. Однак, на мій погляд, потенціал у культури досить великий і ті, хто все-таки наважиться вирощувати кропиву, зможуть розраховувати на гарний прибуток», – резюмував аналітик компанії Pro Capital Investment Максим Яворенко.

AGRO GUIDE

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry