KSG Agro розширює сівозміну за рахунок гороху

KSG Agro розширить сівозміну за рахунок зимового та ярого гороху.
KSG Agro у 2022 р. розширить сівозміну за рахунок двох культур – зимового та ярого гороху. Про це повідомила прес-служба компанії із посиланням на директора з виробництва агрохолдингу Дмитра Ємельченка.

У 2022 р. агрохолдинг KSG Agro розширить асортимент вирощуваних сільгоспкультур за рахунок зимового та ярого гороху. Наразі закладено насінник зимуючого гороху сербської селекції «Мороз» на площі 53 га. У березні 2022 р. буде закладено насінник ярого гороху також імпортної селекції на площі 80 га. Планується, що у 2022 р. загальна площа посіву зимуючого та ярого гороху становитиме 1 тис.-1,2 тис. га (по 500-600 га кожної з культур).
«Через кліматичні умови Дніпропетровщини ми обмежені у виборі сільгоспкультур, що вирощуються, асортимент яких протягом багатьох років стабільний та обмежений, – розповідає Дмитро Ємельченко. – Однак, у 2022 р. ми розширимо сівозміну горохом, від якого свого часу відмовилися через низьку ціну та низький попит. Тепер ця культура нам цікава як відмінний попередник озимих культур, насамперед пшениці, і як протеїновий продукт нашого свинарства. Нині посіви надійно захищені сніговим покривом. У березні 2022 р. у ранні терміни за першої нагоді ми також закладемо насінник ярого гороху. Коли отримаємо насіння, будемо ним сіяти свої товарні посіви».
За словами Дмитра Ємельченка, ідея розширення сівозміни горохом носить не так комерційний, як технічний характер. «Припустимо, що ми отримаємо не високу рентабельність 20-30%, але при цьому ми розуміємо, що ми матимемо ефективний попередник під озимі культури, на яких ми отримаємо надбавку», — резюмував аграрій.

Інфоіндустрія