Кукурудза – «українська деревина» – перспективна культура для біоенергетики України

Потенціал використання біомаси як джерела енергії в Україні становить понад 20 млн т нафто еквіваленту. В якості сировини зараз використовуються переважно деревні виді біомаси (дрова, деревні пелети та тріска) – 90%, та лушпиння соняшника – 10%. В перспективі зростатиме частка кукурудзи та енергетичних культур. Про це розказав Георгій Гелетуха, голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України», під час конференції «SEF: біоенергетика» в рамках форуму сталої енергетики SEF2019 KYIV.

За останні 7 років швидкість зростання частки біоенергетики в загальній структурі відновлювальних джерел енергії склала 33% на рік. «Прогнозуємо ріст і надалі, таким ж темпами. Офіційні плани уряду  – зростання в п’ять разів», – розказав Гелетуха.

Майбутнє біоенергетики України – агробіомаса, переконаний він. Основні джерела сировини для біоенергетики – аграрні відходи (солома, відходи кукурудзи, соняшника). Найбільш перспективною культурою для біоенергетики – є кукурудза. «Її багато: якщо в 2000 році в Україні вирощували 4 млн т кукурудзи, то в 2018 – 36 млн т. Урожайність також стрімко зростає: з 30 ц/га до 78 ц/га, у цьому році очікується ще вищий урожай. Ми йдемо в сторону 100 ц/га – як і США», – пояснив Георгій Гелетуха.

Порівняно з соняшником та соломою кукурудза має кращі показники по плавкості, містить менше сірки та хлору. «Солома – важке паливо, воно шлакується, тоді як кукурудза ближче до деревини, ніж до соломи. Ми агітуємо кукурудзу як українську деревину. Це наше майбутнє паливо», – підсумував спікер.

Для подальшого розвитку відновлювальної енергетики в Україні потрібно вирівняти поле гри – зробити рівні умови для різних видів відновлювальної енергетики, вважає Альберто Рокамора, спеціаліст з питань політики Європейської біогазової асоціації. «Є багато недовикористанної сировини в Україні, що при цьому є джерелом шкідливих викидів. Використання цієї сировини дозволить одночасно і зменшити кількість викидів і отримати чисту енергії», – пояснив Альберто Рокамора.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry