Лише 15-20% площ озимої пшениці України вступили у фазу кущіння

Агрометеорологічні умови другої декади жовтня на більшій частині України складалися сприятливо для розвитку озимих культур. Про це йдеться в огляді Укргідрометеоцентру, повідомляє "ПроАгро Груп".

«Це було наслідком достатнього і оптимального зволоження ґрунту і близьких до оптимальних температур повітря і грунту для початкового росту і розвитку озимих», — підкреслили метеорологи.

Відзначається, що підвищене теплозабезпечення в більшості днів сприяло швидкому проростанню зерна, утворенню сходів і початку кущіння. Такі умови були надзвичайно важливими з огляду на те, що в поточному році майже половина площ озимих культур були засіяні після закінчення кліматично обгрунтованих оптимальних строків.

Однак з похолоданням в кінці декади вегетаційні процеси сповільнилися, але рівень середніх добових температур був вище «біологічного нуля», тому вегетація тривала.

«За експертною оцінкою, відставання у фазовому розвитку озимих в порівнянні з багаторічними показниками в основному становило 1,5-3 тижні. За даними агрометеорологічних спостережень, станом на 20 жовтня лише на 15-20% площ відзначена масова фаза кущіння, на інших посівах рослини перебували в початкових фазах розвитку, що не гарантує безпечну перезимівлю, для якої рослинам необхідно сформувати 2-3, сильно кущистим сортам — 3-6 стебел і пройти період загартування», — уточнюється в огляді.

У той же час в Луганській, Донецькій, багатьох районах Харківської, Запорізької, Одеської областей зберігалася і посилювалася повітряно-грунтова посуха, обумовлена тривалим дефіцитом опадів, який не припинився і в другій декаді жовтня.

Інфоіндустрія