Лісосмуги в Україні на межі знищення

Лісосмуги потрібно надавати в оренду бізнесу, інакше Україна втратить їх остаточно. Полезахисні смуги в країні практично знищені –  їхній вік понад 40-50 років, місцеве населення систематично вирубує їх на дрова, і ніхто не відновлює насадження. Бізнес може брати їх в оренду, використовувати деревину як сировину, а натомість узяти зобов’язання по відновленню лісосмуг. Таку думку висловив  Георгій Гелетуха, голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України», під час конференції «SEF: біоенергетика» в рамках форуму сталої енергетики SEF2019 KYIV.

В Україні 0,5 млн га під лісосмугами, деревина з яких, як сировина для біоенергетичних установок, може забезпечити 0,5 млн т нафтоевіваленту. «Зараз вони знищуються. Якщо бізнес візьме їх в оренду, то отримає прибуток у вигляді сировини для котелень, і зможе відновлювати насадження», – пояснив спікер.

Енергетичні культури (верба, тополя, міскантус) – ще одне джерело сировини для біоенергетичного сектору. Їх можна вирощувати на понад 4 млн га маржинальних земель, що зараз не використовуються. «Якщо вирощувати енергетичні культури навіть на 2 млн га, можна отримати еквівалент 9 млн кубів природного газу», – розказав Георгій Гелетуха.

Проте для закладки енергетичних плантацій потрібні значні первинні інвестиції, тому повноцінний розвиток галузі не можливий без державної підтримки.

Крім того, потрібно відмінити податок на вуглекислий газ для котелень, що працюють на біомасі. «Хоча біомаса – це відновлювальне паливо, податківці цього не врахували, коли розробляли закон. Проект документу із відповідними правками ми вже підготували», – додав він.

ІА «Інфоіндустрія»

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry