22.02.2020
Лише третина усіх харчових продуктів у світі споживається. Третина втрачається на етапі виробництва Окрім підвищення ефективності виробництва, впровадження новітніх технологій повинно суттєво зменшити шкідливий вплив сільськогосподарської діяльності на навколишнє середовище і стати початком боротьби зі зміною клімату.
Про це мова йшла на Нідерландсько-українському AGRO-IT форумі 18 лютого, що відбувся в рамках ділової програми X Міжнародної виставки АгроВесна. Організаторами заходу виступили Посольство Королівства Нідерландів в Україні, асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», агенція UCABevent та Київський міжнародний контрактовий ярмарок. Головною темою форуму стало знайомство з новітніми технологіями, які допоможуть українським агровиробникам на шляху до реалізації глобальних цілей сталого розвитку та забезпечення харчової безпеки в умовах обмежених ресурсів.
Доктор Франс Ліпс, Старший консультант з питань політики Міністерства сільського господарства, природи та якості продовольства, головним фактором негативного впливу вважає відходи. За даними міжнародних досліджень, лише третина усіх харчових продуктів у світі споживається. Третина втрачається на етапі виробництва. Покращити ситуацію зможе кругове господарство. Це принцип господарювання, за якого відходи одного процесу виробництва використовуються в якості сировини для іншого. «Нідерландське сільське господарство потрібно трансформувати в кругове господарство. Цьому може істотно посприяти точне землеробство. Крім цього, цифрові технології можуть поліпшити екосистемні послуги та природні цінності », – сказав Доктор Франс Ліпс.
Тамме ван дер Вал, співробітник університету Вагенінген, у своїй доповіді, окрім змін клімату, окреслив такі глобальні проблеми, як перенаселеність міських територій, голод та надмірне використання природних ресурсів. Впровадження інноваційних технологій, таких як штучний інтелект, збір супутникових даних і їх аналіз, на думку пана ван дер Вала, може суттєво покращити ситуацію.
ІА «Інфоіндустрія»
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: