На Миколаївщині в експериментальних цілях вирощуватимуть «озимий» соняшник

2 гектари соняшнику на зиму в експериментальних цілях цьогоріч засіють в господарстві ПСП «Дмитрівка» на Миколаївщині. Про це йдеться в матеріалах АгроЕкспедиції Соняшник 2019 «Технологія вирощування соняшнику на Півдні».


 

 

Планами на цьогорічну посівну поділився Сергій Шипов, головний агроном ПСП «Дмитрівка».

«Ми постійно експериментуємо. Цього року будемо пробувати із звичайного соняшника зробити «озимий». Мається на увазі, що проведемо сівбу 2 га ближче до зими, коли середня температура не перевищуватиме 5℃. Зимою насіння лежатиме в ґрунті, а весною завдяки цьому в нас будуть розв’язані руки, більше часу буде. Та й вологи весняної культура отримає», — ділиться головний агроном.
За його словами, останніми роками в регіоні, як і всюди, активно змінюється клімат, тому тут намагаються всіляко втримати врожайності та й навіть збільшувати їх.

У ПСП «Дмитрівка» основу сівозміни складають озимі культури. Всього зембанк підприємства становить 3,5 тис. га. Цього року посівні площі розділились так: 1,2 тис. га пшениці, 500 га ріпаку, 500 га ячменю. Окрім озимих, 240 га відведено під горох та 700 га — пів посів соняшнику.

 

Інфоіндустрія

за матеріалами superagronom.com