Нові функції Держпродспоживслужби та перехідний період для фермерів згідно з Органічним законом

Згідно з Органічним законом України працівники Держпродспоживслужби здійснюватимуть державний нагляд (контроль) над органами сертифікації та вибірково над операторами. Тобто Держпродспоживслужба тепер контролюватиме тих, хто сертифікує операторів, наприклад, орган сертифікації «Органік Стандарт» та інші органи сертифікації. Також виділено перехідний період на півроку, про що зазначено у розділі XI «Перехідні положення» Органічного закону України.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю журналу “Агроіндустрія” розповіла  експерт із органічної продукції Наталія Прокопчук, яка працює в Дослідному інституті органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) та представляє проект BMEL-AFC «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства».

Основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу і маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку органічної продукції, правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями державної політики у зазначених сферах визначає Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» № 2496-VIII. Закон набрав чинності 2 серпня 2018 року та буде введений у дію 2 серпня 2019 року.

“Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з місцевими зацікавленими сторонами і міжнародними партнерами розробляють відповідні підзаконні акти. Спеціально для української органічної сертифікованої продукції був розроблений та зареєстрований як торговельна марка державний логотип для маркування органічної продукції. Логотип є власністю Міністерства аграрної політики та продовольства України. Станом на кінець липня 2019 року ще немає жодного органічного продукту, який маркований цим логотипом. Це буде, коли запрацює «органічний» закон України”, – повідомила Наталія Прокопчук.

За її словами,  Мінагрополітики дуже толерантно поставилося до органічного сектору у зв’язку із законодавчими новаціями, щоб в Україні не зупинив свою роботу органічний сектор. Оскільки багато органічної продукції експортується і в ЄС, і в США, влада розуміє, що підприємці з партнерськими договорами можуть постраждати, поки не запрацював закон, тому виділено перехідний період на півроку, про що зазначено у розділі XI «Перехідні положення» Органічного закону України.

Повну версію інтерв’ю з Наталією Прокопчук читайте у серпневому випуску журналу “Агроіндустрія”

Журнал “Агроіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry