НВК «Квадрат» інвестує близько 1млн доларів у розробку системи штучного інтелекту для оптимізації живлення рослин на базі нечіткої логіки (fuzzy logic)

Штучний інтелект (ШІ; англ. artificial intelligence, AI) усе більше підкорює сферу сільського господарства, про що свідчать тенденції світової науки і практики. Сільське господарство відноситься до сфер, де необхідно приймати рішення в умовах неповноти і неточності вхідної інформації. Зокрема, рішення стосовно живлення та удобрення рослин є одним із найскладніших рішень, як необхідно приймати агроному.

І принциповим тут є те, що багато факторів, на базі яких агроном приймає рішення, неможливо однозначно визначити. Саме в таких умовах є можливість успішно застосовувати системи з нечіткою логікою.

Оптимізація живлення культур – надскладна задача, яка не завжди може бути вирішена класичними методами. Тому НВК «Квадрат», маючи певний досвід розробок систем з нечіткою логікою, бачить перспективи та великий виклик для себе у розробці системи ШІ для оптимізації живлення рослин на базі систем нечіткої логіки.

У 2020 році обсяг інвестицій у необхідне обладнання та розробку алгоритмів аналізу даних й прийняття рішень складає 5 млн гривень. Загалом, упродовж декількох років Компанія планує інвестувати у цей Проект близько 1 млн доларів.

Інфоіндустрія за матеріалами in-furrow.in.ua