Обсяг експорту продукції АПК минулого року склав 22,2 млрд. доларів

В 2019 році встановлено черговий рекорд аграрного експорту. Незважаючи на складні макроекономічні умови для експортерів, обсяг експорту продукції АПК минулого року склав 22,2 млрд доларів. В десятку найбільш популярних продуктів для продажу за кордон увійшли зернові культури, соняшникова олія, олійні культури, м'ясо курятини, яйця, цукор.

Про це розказала Ольга Трофімцева, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України в 2019 році, під час відкриття форуму «Стратегії експорту. Трейдинг 2020» 7 лютого.

«Зростання порівняно з 2018 роком досить суттєве», — відзначила вона. До ТОП-3 експортних продуктів входять зернові, олія та олійні культури. «Серед ТОП-10 продуктів присутнє також м’ясо птиці – це продукція з доданою вартістю. Цукор – в цьому році результат набагато гірший, але серед причин є фактори, які від нас не залежать», — прокоментувала Ольга Трофімцева.

За географією експортних поставок лідирує Азія, туди поставлено продукції на понад 9 млрд доларів.  На другому місці – Європейський Союз, міноритарні ринки – це країни Північної Америки, також зовсім малий обсяг експорту був до Російської Федерації.

Трофімцева наголосила, що диверсифікація товарної номенклатури та ринків збуту повинна продовжуватися. «ЄС – не панацея, це цікавий ринок, але крім цього є багато інших ринків, більш привабливих для українських виробників. Це в тому числі країни Африки, Сингапур, Південна Кореї та інші країни».

На її думку, потужним інструментом підтримки малого та середнього бізнесу могло б бути експортно-кредитне агентство, яке поки що не функціонує на повну силу.

ІА «Інфоіндустрія»