25.09.2022
Україна 23 вересня відзначила Органічний день разом із Європейським Союзом, маючи на меті євроінтеграцію, впровадження Європейського зеленого курсу в Україні, підвищення рівня обізнаності про органічні продукти та сприяння ключовій ролі органічного сільського господарства у переході до сталого виробництва та споживання в Україні.
23 вересня 2021 року Європейський Парламент, Європейська Рада та Європейська Комісія започаткували щорічний Органічний день ЄС.
Це є частиною Плану дій з розвитку органічного виробництва ЄС, прийнятого Єврокомісією 25 березня 2021 р., для збільшення споживання органічної продукції, зростання органічного виробництва, покращення сталості сільського господарства та сприяння досягненню цілей стратегії ЄС «Від ферми до виделки» та Стратегії біорізноманіття ЄС.
Органічна продукція – це продукція сільського господарства та харчової промисловості, виготовлена відповідно до затверджених правил (стандартів), які передбачають мінімізацію використання пестицидів, синтетичних мінеральних добрив, регуляторів росту, штучних харчових добавок, а також забороняють використання ГМО.
Україна ухвалила національне органічне законодавство, яке було розроблено на базі органічного законодавства Європейського Союзу і зараз знаходиться в процесі його впровадження та адаптації до нового органічного законодавства Європейського Союзу. Україна з року в рік нарощує обсяги виробництва органічних продуктів, які постачаються не тільки на внутрішній ринок, але і активно експортується до багатьох країн.
Так, за даними оперативного моніторингу Міністерства аграрної політики та продовольства України, що були зібрані від органів іноземної сертифікації, які сертифікували органічне виробництво та обіг органічних продуктів в Україні станом на 31.12.2021, проведеного Мінагрополітики загальна площа сільськогосподарських угідь з органічним статусом та перехідного періоду склала 422 тис. га (1% від загальної площі земель сільськогосподарського призначення України), з яких з яких 370 тис. га угідь з органічним статусом. При цьому нараховувалось 528 операторів органічного ринку, з них 418 – сільськогосподарські виробники.
За останніми даними Дослідного інституту органічного сільського господарства Швейцарії (FiBL) та IFOAM (книга «Світ органічного сільського господарства»), за площею органічних сільськогосподарських угідь Україна у 2020 році посіла 21 місце у світі та 13 у Європі.
При цьому протягом останніх років Україна впевнено входила до ТОП 5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році посіла 5 місце у світі із 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу ввезеної органічної продукції до ЄС.
Читайте нас у Telegram
Пов’язані теми: