Основні події в сфері захисту та живлення рослин, насінництва

Викладено основні та найактуальніші події на світовому та вітчизняному ринках добрив, насіння та засобів захисту рослин за період з 10.03.2020 по 13.03.2020.

 

 

Новини на ринку добрив

 

Наглядова рада «Одеського припортового заводу» скасувала результати конкурсу з відбору давальця

На думку Наглядової ради причиною є неконкурентні дії учасника конкурсу в особі ПрАТ «ВК “Укрнафтобуріння”», яка надала значно завищену, економічно необґрунтовану та ризикову цінову пропозицію, згідно з якою процес виробництва аміаку і карбаміду є нерентабельним для компанії. При запропонованій компанією «Укрнафтобуріння» ціні у 77 дол. США за тонну карбаміду і 39,5 дол. США за тонну аміаку неможливо забезпечувати беззбиткову бізнес-модель. Фонд державного майна України вважає, що завищена цінова пропозиція створювала ризик невиконання давальцем власних контрактних зобов’язань, наслідком чого були б регулярні зупинки виробничого процесу на Одеському припортовому заводі.

Наглядова рада ОПЗ вбачає у таких діях власників компанії «Укрнафтобуріння» прагнення отримати важелі управління Одеським припортовим заводом і взяти його під свій контроль, внаслідок чого будуть повернуті корупційні схеми на завод, знижена його ринкова вартість і створені передумови для переходу ОПЗ у приватні руки за безцінь.

Фонд державного майна України підтримав рішення Наглядової ради ОПЗ.

Деталі проведення нового конкурсу будуть повідомлені згодом.

 

SABIC продолжает поглощать Clariant

SABIC сообщила о приобретении дополнительной доли в швейцарской химической компании Clariant. В результате сделки доля SABIC выросла с 25% до 31,5%. Сделка будет считаться завершенной, когда будут согласованы все моменты с регуляторными органами. SABIC вошел в акционерный капитал Clariant в 2018 г. В середине 2019 г. стороны объявили, что слияние компаний в части бизнеса специальной химии в текущих условиях рынка нецелесообразно.

 

Yara продаст долю в Qatar Fertiliser Company

Yara и Qatar Petroleum (QP) подписали соглашение на продажу доли в Qatar Fertilizer Company (QAFCO) за 1 миллиард долларов США. С момента создания совместного предприятия QAFCO в 1969 году компания стала крупнейшим в мире производителем карбамида со значительной долей в мировых поставках. Yara принадлежало 25% акций QAFCO, а оставшиеся 75% акций принадлежит Industries Qatar (IQ), которой, в свою очередь, принадлежит 51% QP.

 

На «Щекиноазот» заработала новая установка химически чистой и особо чистой кислот

В цехе серной кислоты ОАО «Щекиноазот» введена в эксплуатацию новая установка химически чистой и особо чистой кислоты, где применена уникальная технологическая схема. В компании утверждают, что схема производства химически чистой и особо чистой кислоты в ОАО «Щекиноазот» уникальна. Серный ангидрид, посредством орошения которого серной кислотой производится химически чистая кислота высокого качества, получают непосредственно из олеума. В этом – кардинальное отличие от классического метода выпаривания кислот, принятого везде на предприятиях. В России нет аналогов данной схемы. Автором проекта выступает московский институт «ПромСтройИнжиниринг».

 

 

Новини на ринку ЗЗР та насіння

 

Стратегічні та операційні успіхи «Байєр»: перші півмільйона мішків насіння вироблені на насіннєвому заводі в Почуйках

Компанія «Байєр» відкрила сучасний завод із виробництва насіння кукурудзи в Україні в 2018 роціА вже у 2019 році завод запустив повний цикл виробництва, відкривши другу сушарку, калібрувальну вежу та холодний склад площею 25 тис. м2.

«У вересні 2019 року завод виробив перший мішок насіння, – зазначив директор з виробництва насіння компанії «Байєр» в Україні Ремі Дей-Тос. – А нещодавно ми досягли важливої віхи – виробили вже півмільйона мішків. Таким чином, насіннєвий завод в Почуйках разом з насіннєвими заводами партнерів компанії виробляє 80% насіння кукурудзи бренду DEKALB для клієнтів «Байєр» в Україні.

 

 

В Україні планують спростити імпорт насіння нових сортів

На засіданні Аграрного комітету, за ініціативи Насіннєвої асоціації України, обговорили зміни до Закону України «Про насіння та садивний матеріал». Про це написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький у Фейсбук.

“Ми підтримуємо зміни, оскільки вони нададуть доступ аграрію до найновіших сортів та спростять процедури ввезення насіння для дослідних/селекційних робіт, які здійснюються постачальниками самостійно”, – зауважив він.

 

 

 

Інфоіндустрія