Основні подї в сферах захисту та живлення рослин, насінництва

Викладено основні та найактуальніші події на світовому та вітчизняному ринках добрив, насіння та засобів захисту рослин за період з 22.04.19 по 26.04.19.

Новини на ринку добрив

Звіт Мінагрополітики щодо забезпечення добривами: 12 областям бракує фосфору

Забезпеченість українських аграріїв мінеральними добривами для виконання всього комплексу весняно-літніх польових робіт станом на 19 квітня 2019 року становить 104 %. Про це свідчать дані Міністерства аграрної політики і продовольства України.

В травні ціна ПГ від «Нафтогазу» для промпідприємств зросте

В залежності від цих показників, Нафтогаз пропонує газ за ціною 6 299,00 – 6 948,00 грн/тис. куб. м. У порівнянні з цінами на квітень 2019 року, у травні ціни збільшено на 5,2-11,5%.

Торговля из-под санкций: что делать Ирану с карбамидом?

Президент США Дональд Трамп решил не продлевать исключение из нефтяных санкций против Ирана для пяти стран. Освобождение от санкций за покупку иранской нефти перестанет действовать для Китая, Индии, Японии, Южной Кореи и Турции со 2 мая.

Трейдер Trafigura берет под контроль крупнейшего производителя серной кислоты в Европе

Операционная деятельность бельгийского металлургического гиганта Nyrstar будет реструктурирована и станет контролироваться глобальным трейдером Trafigura Group.

Правительство Бангладеш просит японцев построить завод карбамида

Министр промышленности Бангладеш Нурул Маджид Махмуд Хумаюн принял делегацию Japan Bank for International Cooperation (JBIC). Обсуждаемый вопрос – строительство на севере страны завода по производству карбамида.

 

 

 

Новини на ринку ЗЗР та насіння

За даними Держпродспоживслужби забезпеченість сільгосппідприємств засобами захисту рослин для проведення робіт із захисту посівів сільськогосподарських культур зросла до 30 тис. тонн препаратів, що становить 95% до потреби в І півріччі 2019 року

Для проведення всього комплексу заходів захисту рослин від шкідливих організмів з початку року використано 2,7 тис. тонн пестицидів і біопрепаратів. В цілому в 2019 році захист сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів проведений на площі близько 3 млн га, в тому числі від бур’янів оброблено – 1,2 млн га, що перевищує аналогічні показники минулого року. Озимі зернові культури захищено від шкідників на площі 448 тис. га, від хвороб – 266 тис. га. Також оброблено посіви озимого ріпаку від шкідників на площі 501 тис. га та 350 тис. га оздоровлено від хвороб. Захист садів, передусім в південних областях, проведений від шкідників на площі 37 тис. га, оздоровлено від хвороб – 57 тис. га. Насадження винограду захищено від шкідників – на площі 7,8 тис. га, від хвороб – 2,9 тис. га.

Очікується зростання активності фітофагів

Більшість шкідників вже вийшли з місць зимівлі. У господарствах Івано-Франківської, Волинської, Дніпропетровської, Київської, Тернопільської, Черкаської областей спостерігається заселення посівів ріпаку капустяним стебловим та великим ріпаковим прихованохоботниками, якими за чисельності 0,6-4 жуків на рослину пошкоджено 2-14% рослин у слабкому ступені. Переважно в крайових смугах полів, відмічається шкідливість хрестоцвітих блішок, де за чисельності 0,5-4 екз. на кв.м ними пошкоджено 2-6% рослин у слабкому ступені.

Як регулювати чисельність прихованохоботників

Спосіб контролю:
— використання жовтих чашок-пасток, такі чашки використовують при :

Появі сходів;
Створенні розетки, стеблуванні;
Видовженні стебла;
Створенні бутонів;
Цвітінні та створенні стручків.

— візуальний підрахунок жуків на 100 рослинах ріпаку .

РЕКОМЕНДАЦІЇ:

 — просторова ізоляція посівів ріпаку від минулорічних;
— знищення хрестоцвітних бур’янів;
— моніторинг за динамікою заселення посівів ріпаку жуками і їх чисельності;
— обробка посівів інсектицидами (Шаман®, Бетадим®, Контадор Дуо®)

Майже половина застарілих пестицидів в світі знаходиться в колишньому Радянському Союзі, причому більшість сховищ розташовані в Центральній Азії

ФАО проводитиме семінари в Азербайджані, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані та Туреччини. Розпочато Проект з управління життєвим циклом пестицидів та утилізації пестицидів, що відносяться до числа стійких органічних забруднювачів (СОЗ), здійснюється за підтримки Глобального екологічного фонду.

“Ми будемо працювати з цими країнами над зміцненням їх інституційних і регулятивних механізмів поводження з пестицидами протягом усього їх життєвого циклу і над створенням належних систем моніторингу та оцінки”, – сказала Таня Сантіванез, фахівець ФАО з сільського господарства.

 

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry