При такій аномально теплій погоді більшість хвороб рослин можуть відновити свій розвиток

На переважній більшості території країни погодно-кліматичні умови (аномально теплі температурні показники, дощі різної інтенсивності, тумани) негативно впливають на стан перезимівлі озимих культур, проте задовільні для розвитку шкідливих об’єктів.В Одеській, Херсонській областях переважно у посівах озимої пшениці, розміщеної після стерньових попередників, триває живлення личинок хлібної жужелиці, які чисельністю 0,2-1 екз. на кв.м пошкодили 1-2% рослин. Личинки живляться рослинами озимини, залишаючи тільки жилки, причому живлення може тривати навіть під сніговим покривом. Пошкоджені рослини мають «змочалений» вигляд. У місцях скупчення личинок рослини гинуть, а на посівах утворюються плями у вигляді «лисин».
У посівах озимих пшениці, ячменю Вінницької, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської областей помірно тепла погода сприяє розвитку борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, темно-бурої  плямистості, інфекційний запас яких скрізь зберігається на 1-11% рослин (Запорізька обл.). Більш уражені посіви ранніх строків сівби, які знаходяться у фазі кущіння. Якщо і надалі утримуватиметься така аномально тепла погода, вказані хвороби можуть відновити свій розвиток.
Повсюди спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки в областях проводять обстеження зерносховищ та складських приміщень усіх форм власності на наявність комірних шкідників. Так, в окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Черкаській області виявлені комірні довгоносики, гороховий зерноїд за чисельності 1-2 екз. в 1 кг зерна, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry